אחת ההדמיות לתכנון אפשרי לכיסופים, משרד "בלנדר אדריכלים"

כ-500 דירות במקום 160: אושר תכנון התחדשות עירונית בכיסופים

עקרונות התכנון שאושרו כוללים הריסת תשעה בנייני מגורים ותיקים ובניית תשעה בניינים חדשים בני 10-20 קומות, וכן בניית מרכז קהילתי חדש

פורסם בתאריך: 2.2.21 08:03

בשורה לתושבות ותושבי שכונת כיסופים בכפר סבא: עקרונות תכנון של תוכנית התחדשות עירונית לשכונת כיסופים וקידומה אושרו במליאת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, לאחר מספר שנים של קיפאון. השכונה הוותיקה, שהוקמה לפני עשרות שנים כשיכון ציבורי, תזכה לחידוש משמעותי לאחר שהשבוע אושרו עקרונות התכנון של תוכנית התחדשות עירונית לשכונה וניתן אור ירוק לקידומה. התוכנית שאושרה כוללת את הריסתם של תשעה בנייני מגורים ותיקים בני 4 קומות, המכילים 160 דירות, אשר במקומם ייבנו תשעה בניינים חדשים בני 10-20 קומות, המכילים 505 דירות חדשות. בנוסף, התוכנית תכלול בניית מרכז קהילתי חדש בלב השכונה, גני ילדים נוספים וחיזוק חיבור השכונה לרשת הירוקה של מרכז העיר.

שכונת כיסופים, צילום עיריית כפר סבא

ראש העירייה, רפי סער, אמר: "השכונות הוותיקות בעיר הוזנחו משך שנים ארוכות ואני נחוש לקדמן, כדי שיזכו להתחדשות אמיתית. אישור תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת כיסופים היא סנונית ראשונה לחידוש השכונות בעיר, ביניהן שכונות אלי כהן, יוספטל ועלייה, וזאת בנוסף לקידום התחדשות עירונית במתחמים נוספים דוגמת מתחם התחנה ורחוב התפוז – תוך ראייה תכנונית רחבה ופיתוח תשתיות ומוסדות ציבור וחינוך. מה שעומד לנגד עינינו היא טובת התושבים ורווחתם, ונמשיך לקדם תוכניות אלה ולתת מענה הולם לתשתיות שהוזנחו משך שנים. עברנו תהליך מורכב, שנותן מענה לצורכי הציבור ולתשתיות".

מהעירייה נמסר עוד כי קידום תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת כיסופים נערך תוך שיח עם תושבי השכונה ונציגויות הדיירים, יחד עם עורכי הדין שנבחרו על ידם. התוכנית מקודמת על ידי קבוצת גבאי ותוכננה על ידי משרד "בלנדר אדריכלים". חלופת התכנון הסופית תיבחר לאחר התייעצות עם הציבור בכנס תושבים ושיתוף ציבור רחב, שייערך בהמשך על ידי אגף ההנדסה העירוני והמינהלת להתחדשות עירונית – המלווה את הפרויקט ואת דיירי השכונה.


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


תגובות

3 תגובות
3 תגובות
  1. מיכאל

    מישהו יכול לעדכן באיזה רחובות הפרויקט עתיד להיות?

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר