נער ומחשב, צילום אילוסטרציה א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

שש שנים, עשרות עבירות ברשת ב-27 קטינים: נחשפה פרשת מין חמורה באיזור

כתב אישום חמור הוגש נגד בן 32 על שורה של עבירות מין ברשת נגד עשרות קטינים, הצעיר בהם בן שמונה, זאת באמצעות פרופילים ועמודים פיקטיביים באינסטגרם

פורסם בתאריך: 4.5.21 08:47

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד, כתב אישום נגד רם אליהו, בן 32 מנתניה, בגין ביצוע שורה ארוכה של עבירות מין באמצעות האינטרנט. בין העבירות: ריבוי עבירות מעשה מגונה בקטין שטרם מלאו לו 16 שנים בהסכמה שהושגה במרמה; ריבוי עבירות מעשה מגונה באדם בהסכמה שהושגה במרמה; ריבוי עבירות שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה; ריבוי עבירות הטרדה מינית; ניסיון להטרדה מינית; ריבוי עבירות קבלה וניסיון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות; ריבוי עבירות התחזות כאחר וריבוי עבירות פגיעה בפרטיות.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש על ידי עורכות הדין אדר לר ודניאלה פינקלשטיין, במהלך התקופה שבין שנת 2015 ועד ליום מעצרו בתאריך 4.4.2021, הצליח הנאשם ליצור קשר עם 48 קטינים בגילאים 8-15 מתוכם לפגוע מינית ב-27 קטינים, לנסות לבצע עבירות מין ב-9 קטינים, לקבל דבר במרמה מ-19 קטינים ולהטריד מינית 14 קטינים תוך שימוש באחד או יותר מהחשבונות הפיקטיביים שיצר לעצמו באינסטגרם.

הנאשם העתיק לרשותו תמונות של צעירות אזרחיות ישראל ללא רשותן, אותן איתר ברשת, תוך שהוא מתחזה אליהן באמצעות חשבונות הפיקטיביים, שפתח באינסטגרם. באמצעות חשבונות אלה יצר הנאשם קשר עם קטינים בעלי חשבון ברשת, במטרה לפתותם להתכתב עמו, ובהמשך גם להצטלם עבורו בעירום מלא או חלקי ולבצע בעצמם מעשים מגונים. נוסף על כך, במהלך התקופה הרלוונטית הפעיל הנאשם עמוד אינסטגרם פומבי לנוער, תחת השם "נוער מתבגר" באמצעותו איתר קורבנות פוטנציאליים. במסגרת העמוד "נוער מתבגר" הנאשם התכתב עם קטינים בהודעות פרטיות, ייעץ להם בתחומים הרלוונטיים לגיל ההתבגרות וסייע להם במציאת קשר רומנטי או לידידות, באמצעות פרסום פרטיהם האישיים בעמוד. בהמשך פנה לאותם קטינים באמצעות אחת או יותר מהזהויות הבדויות שיצר, והציג עצמו בפניהם כנער או נערה בני גילם המעוניינים בקשר והחל להתכתב עימם. במסגרת ההתכתבויות שלח הנאשם לקטינים תמונות או סרטונים מיניים וגרם לקטינים להצטלם עבורו בתמונות או בסרטונים מיניים.

אחד מקורבנותיו היה נער בן 13 מרעננה. אותו נער, ל', החל במהלך חודש יוני 2020 לעקוב אחר עמוד האינסטגרם שהפעיל הנאשם תחת השם "נוער מתבגר". לאחר ש-ל' החל לעקוב אחריו באינסטגרם ובידיעה שהוא קטין בן 13 בלבד, יצר איתו קשר הנאשם באינסטגרם באמצעות פרופיל פיקטיבי של בחורה בשם עמית והחלה התכתבות ביניהם. הנאשם הציג עצמו כנערה בת 13 ובמהלך ההתכתבות ל' ועמית החליפו בינהם תמונות. הנאשם שלח ל-ל' תמונות פנים של נערה הנחזית להיות עמית וביקש ממנו לשלוח לו תמונות. ל' שלח תמונות פנים שלו ובהמשך ביקש שישלח לו תמונות שאינן פנים וכתוצאה מכך שלח ל' תמונה של איבר מינו והנאשם החמיא לו על התמונה. סמוך לאחר מכן חסם ל' את הנאשם מליצור עמו קשר באינסטגרם. "במעשים המתוארים לעיל, הנאשם קיבל במרמה בנסיבות מחמירות את תמונתיו של ל' ובהן תמונה של איבר מינו, כאשר הנסיבות המחמירות מתבטאות בגילו של ל', אופי העבירות, ריבוי העבירות והתחכום בהן", נכתב בכתב האישום.

קורבן נוסף של הנאשם היה ד' מפתח תקוה, שהיה בזמן ביצוע העבירות בן 12. במהלך חודש אפריל 2020, החל ד' לעקוב אחר עמוד האינסטגרם שהפעיל הנאשם תחת השם "נוער מתבגר". סמוך למעקב, כתב ד' לנאשם בארבע הזדמנויות שונות, כי הוא מעוניין להשתתף בתחרות תמונות שמקיים הנאשם בעמוד זה, ובשתי הזדמנויות מסר הנאשם כי מדובר בתחרות הכוללת תמונות בעלת אופי מיני, ביודעו ש-ד' הוא קטין כבן 12 שנים בלבד. ב-26/4/20 ביקש ד' להירשם לתחרות. הנאשם ציין כי "תחרות בנים זה מיני" ובעקבות זאת ד' סירב להשתתף. ב-29/5/20 ביקש ד' להשתתף פעם נוספת בתחרות והנאשם השיב לו כי הוא "יכול להשתתף אבל שוב זה גם מיני", והוסיף  כי "שולחים תמונה בבוקסר". ד' הסכים להשתתף בתחרות והנאשם ביקש ממנו לשלוח לו תמונה "רגילה" שלו והוא שלח בסוברו שהוא שולח תמונות לתחרות. הנאשם החמיא לו וביקש ממנו לצלם ולשלוח לו תמונה ללא חולצה ו-ד' נעתר לבקשתו ובהמשך ביקש ממנו לשלוח לו תמונה ללא מכנס אך ד' סירב לבקשה.
בהמשך לכך, במהלך חודש יוני, יצר הנאשם קשר עם ד' באמצעות פרופיל אינסטגרם של אורי, נערה בת 12, ובמהלך ההתכתבות הציע הנאשם לערוך עמו חילוף תמונות ושלח ל-ד' תמונות פנים של נערה הנחזית להיות אורי. בתגובה שלח ד' לאורי תמונה של פניו. בהמשך, ביודעו כי ד' הוא קטין כבן 12, הציע ל-ד' שישלחו זה לזה תמונות של "כל הגוף" אך ד' סירב להצעת הנאשם. "במעשים המתוארים לעיל, קיבל הנאשם במרמה בנסיבות מחמירות את תמונתיו של ד' ובהן תמונה של פלג גופו העליון", נכתב בכתב אישום, "וכן ניסה הנאשם לקבל במרמה בנסיבות מחמירות תמונה נוספת מ-ד'. הנסיבות המחמירות מתבטאות בגילו של ד', אופי העבירות, ריבוי העבירות והתחכום הגלום בהן".

במסגרת הבקשה למעצר עד תום ההליכים שהוגשה, ציינו עו"ד לר ופינקלשטיין: "המשיב פעל באופן מכוון כדי להגיע לקטינים תוך שהוא שב ומוודא את גילם, גם כאשר היה מדובר בקטין כבן שמונה שנים בלבד. נוסף על כך, המשיב פעל לבניית קשר אישי עם אותם קטינים, בין היתר כשהוא מתחזה להיות ידיד שלהם או בזוגיות עמם, והשתמש בקשר זה על מנת להפעיל עליהם מניפולציה רגשית ולגרום להם לעשות כדברו".
הנאשם נעצר ביום 4.4.2021 על ידי יחידה 105 בלהב 433 במשטרת ישראל, בעקבות הצטברות תלונות במוקד היחידה, ובתום חקירה מאומצת, שלוותה מראשיתה על ידי הפרקליטות, אותרו ונאספו העדויות מעשרות הקטינים הנפגעים.


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר