אוטובוסים של מטרופולין. צילום רגב כלף
אוטובוסים של מטרופולין. צילום רגב כלף

הפעימה הראשונה: שינויים גדולים בתחבורה הציבורית בכפר סבא

במסגרת השלב הראשון בתוכנית התחבורה הציבורית של כפר סבא, יתווספו קווים ואחרים יבוטלו, ישונו מסלולים ותוגברו חלק מקווי התחבורה בעיר. מסוף קפלן יבוטל

פורסם בתאריך: 22.6.21 08:41

שלב ראשון במסגרת התוכנית התפעולית "מהיר לעיר", לשדרוג וייעול מערך התחבורה הציבורית בעיר יחל ב-25.6, בשיתוף עיריית כפר סבא ומשרד התחבורה באמצעות חברת מטרופולין. במסגרת המערך החדש יתווספו קווים חדשים, יתוגברו קווים קיימים, ישונו מסלולים ויבוטלו קווים שנמצאו כלא מספיק מבוקשים או יעילים.

בין השינויים הצפויים במערך התחבורה הציבורית בעיר:

העברת נקודת הקצה של קו 11 אשר מספק שירות במהלך כל שעות היום, לשכונות הירוקות. בזכות השינוי יזכו תושבי השכונות לקו אוטובוס בתדירות גבוהה ובמהלך כל שעות היום לתחנת רכבת רעננה דרום. השינוי נעשה לטובת תושבי השכונות הירוקות בעקבות בקשת העירייה.

תחבורה ציבורית לבית העלמין המזרחי – קו 2, המשרת את השכונות המזרחיות ועלייה, יוארך אל חניון בית העלמין המזרחי. בנוסף, קו 39 ישונע ממסוף התע"ש לבית העלמין. שני הקווים מאופיינים בתדירות אוטובוסים גבוהה.

מסלול קו 29 לרעננה וחוף הרצליה, שעבר עד היום בשכונת קפלן, יקוצר כדי לאפשר את נסיעת הקו על צירים ראשיים בלבד. בנוסף, כיוון קו 29 במזרח העיר יתהפך וכך יתאפשר להמתין לקווים 2 ו-29 למרכז העיר באותן התחנות על רחוב בן יהודה. כמו כן, מסלול הנסיעה של קו האוטובוס בהרצליה יקוצר בימים א'-ה' – מה שיאפשר הגעה מהירה יותר למרינה בהרצליה. תושבי כפר סבא שמבקשים להגיע ליתר חופי הים בהרצליה, יכולים להחליף בהרצליה לקו 31 החדש באופו קל ומהיר. בנוסף, יעבור הקו דרך רחוב התע"ש במקום כביש 55. יש לציין כי בנוסף נכנס לאחרונה לפעילות קו 222 – קו ישיר המחבר ישירות את תושבי העיר להרצליה פיתוח דרך כביש 531.

קו 9 החדש – חיבור תחבורתי ישיר בין השכונות המזרחיות למרכז העיר באמצעות קו אוטובוס חדש. יצירת קו 9 החדש תחבר את שכונות גני השרון, האוניברסיטה ושכונת הפארק למרכז העיר, רכבת סוקולוב והוד השרון.

שדרוג קו 10 – קו 10 יתחיל את נסיעתו במסוף התע"ש ומשם יעבור דרך שכונות קפלן, האוניברסיטה וגני השרון, סמוך לביה"ח מאיר ועד לאזור התעשייה ברעננה. בנוסף תדירות האוטובוס תגבר משמעותית.

מספר קווי אוטובוס ותיקים, שלדברי העירייה זכו לביקוש נמוך מקרב התושבים או שהיו מסורבלים ולא יעילים, יבוטלו. במסגרת זו יבוטלו קו 68 וקו 1 מהשכונות המזרחיות (קו 1 המשרת את שכונת עלייה ימשיך לפעול ללא שינוי). כמו כן, יבוטל קו 5 המסורבל. שירות אלטרנטיבי לתושבי שכונות קפלן, גני השרון, האוניברסיטה והנוסעים לבית החולים יינתן באמצעות קו 10 בתדירות גבוהה יותר. בנוסף, קו 3 ימשיך לספק מענה לתושבי רחוב השחר. כמו כן, קו 42 לפתח תקווה יתוגבר ויפעל גם בימי שישי.

ראש העירייה רפי סער אמר: "מדובר בבשורה משמעותית לתושבי כפר סבא. מערך התחבורה הציבורית בעיר הוא אמצעי הכרחי להפחתת עומסי התחבורה בכבישים, לצמצום פליטת המזהמים לאוויר, ולשיפור איכות חיי התושב. התוכנית האסטרטגית החדשה הנה ארוכת טווח ומושתתת על צרכי התושבים בשטח. חשוב לציין כי מדובר רק בפעימה ראשונה".

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור-הנדין: "כפר סבא עוברת לתחבורה ציבורית נוחה ויעילה. לאחר עבודה של שנתיים, שיתופי ציבור ברחבי העיר, שעות עבודה רבות ומאמצים גדולים מול משרד התחבורה, אני שמח לבשר על תחילת המהפכה התחבורתית בכפר סבא. הקווים מעתה יהיו הגיוניים יותר, מותאמים לצרכים של שנת 2021 ועם יעדים ומסלולים שימושיים. מדובר רק בהתחלה. יישום הרשת השלמה ימשיך במכרז שיוציא משרד התחבורה בשנה הבאה, בו יהיו כל הקווים החדשים ובתדירות גבוהה הרבה יותר מזו שהורגלנו אליה. ביחד עם שבילי האופניים שאנחנו סוללים בימים אלה ונתיבי התחבורה הציבורית שבהקמה נציע אלטרנטיבה אמיתית לרכב הפרטי ונוכל לפתור את בעיית הפקקים ועומסי החניה מהשורש".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


תגובות

4 תגובות
4 תגובות
  1. ככה זה יעבוד

    תבטלו חנייה חינם לתושבי העיר ותורידו 80% מהרכב הפרטי בתוך העיר

  2. כל הכבוד עיריית כפס

    על כלום, על הרס כבישי העיר, על הפקקים שיצופו בקרוב, על הבידוד של תושבי שכונות הקצה משאר העיר בגלל השינויים בנתיבי האוטובוסים.. בושה.

  3. אני

    לא הבנתי איך נוסעים עכשיו מקפלן לעיר? מאוד מסורבל מה שכתוב פה.. בשורה התחתונה איך נוסעים ממסוף קפלן לרחוב ויצמן? איזה קו ובכל כמה זמן הוא יגיע?

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר