עיריית כפר סבא צילום עזרא לוי

ישיבת המועצה בוטלה, העימות בין הקואליציה לאופוזיציה התלקח מחדש

ישיבה מיוחדת שאמורה להתקיים בחדר הישיבות בעירייה בוטלה על ידי האופוזיציה בטענה שזה מסוכן נוכח התפרצות הקורונה. הביטול פתח סדרה של חילופי האשמות

פורסם בתאריך: 13.1.22 15:57

רק חמישה ימים עברו מאז דרשו שבעת חברי סיעות האופוזיציה בכפר סבא ישיבה שלא מן המניין בנושא "הניהול הכושל של החינוך לגיל הרך" כהגדרתם, וחברי האופוזיציה ביקשו לדחות את הישיבה שתוכננה להתקיים אתמול (ד') 12.1 בחדר הישיבות בעירייה ברחוב ויצמן 135 לתחילת החודש הבא, והיא תוצמד לישיבת מועצה מן המניין. באופוזיציה אמרו, כי בעקבות התעקשותו של רפי סער על קיום הישיבה בחדר צפוף, הם מודיעים על דחיית הישיבה לתחילת החודש הבא. להלן נוסח הפנייה אתמול לראש העיר: "לאור מצב התחלואה קיימנו הערכת מצב בנוגע לצורך בהתכנסות בימים אלו. ככל שהדבר בשליטתנו, ובדומה למדיניות שניסינו לקדם בתקופות התחלואה הגבוהה הקודמות, אנחנו נדחה את ישיבת המועצה שזימנו לתחילת פברואר. אנחנו ממליצים להנהגת העיר לנהוג באופן אחראי, ולבטל או להעביר לזום כל התכנסות עד תום הגל הנוכחי. אנחנו קוראים לראש העיריה להפסיק עם המנהג הנלוז של לזמן ישיבות בתקופה כזאת לחדרים קטנים וצפופים".

מנגד, בקואליציה טוענים, כי לחברי האופוזיציה אין מה להלין אלא על עצמם, מאחר והם אלו שדחו ישיבות קודמות. עוד הם טוענים כי מדובר באינטרסים פוליטיים נטו ולא מטעמי בריאות.

יו"ר האופוזיציה, יוסי סדבון, פנה ב-10.1 במייל לראש העירייה, רפי סער, בבקשה להעביר את הישיבה שנקבעה לחדר הישיבות בעירייה לאולם גדול ומרווח וכתב: "התקופה כיום מחייבת התכנסות באולם גדול כפי שעושים בישיבות שמן המניין. בעת הזו, שהסיכון גדל נוכח ממדי ההדבקה, אבקש להעביר את הישיבה שלא מן המניין, שנקבעה לחדר ישיבות העירייה, בתאריך 12.1, לאולם גדול שלו מרווחים נאותים בין השולחנות".

כזכור, האופוזיציה במועצת העיר בכפר סבא דרשה לזמן ישיבה שלא מן המניין. בפנייה לראש העיר ב-5.1 הם ציינו: "גנים רבים ברחבי העיר סובלים ממחסור חמור בכוח אדם וכי הטענה של עיריית כפר סבא כי מדובר בתופעה ארצית וכי לעירייה אין מה לעשות בנדון מעידה במקרה הטוב על חוסר הבנה בתחום ובמקרה הפחות טוב, על סדר עדיפויות לקוי ועל בריחה מלקיחת אחריות. לא נעשה אף מהלך לבחינת אופן ניהול כוח האדם בגני הילדים ולשיפור המצב. רק לפני שבועיים הבאנו למועצת העיר בקשה לתקצוב ויישום תוכנית ייעודית לגיל הרך, לרבות תוכנית ייעודית להתמודדות עם משבר כח האדם בגני הילדים. לצערנו, ראש העירייה וחברי הקואליציה התנגדו כולם לתקצוב תוכניות אלו. הם העדיפו להגדיל את תקציבי היח"צ והאירועים על חשבון תקציב החינוך לגיל הרך".

חברת המועצה מטעם האופוזיציה, ד"ר אסנת ספורטה, אמרה: "ראש העיר עושה תרגילים פוליטיים על גב ילדי הגנים. אמורה הייתה להתקיים ישיבה דחופה שזימנו בנושא משבר כוח האדם בגנים. לצערי, ראש העיר, שכנראה חשש ששוב יתקבלו החלטות שיחייבו אותו להשקיע בחינוך, התעקש לקיים את הישיבה בחדר ישיבות צפוף, מתוך ידיעה שרוב חברי המועצה ימנעו מלהגיע. למרות בקשותינו להעברת הישיבה לאולם גדול, כפי שנעשה בכל ישיבות המועצה, ראש העיר ממשיך בעקשנותו. ככה לא מנהלים עיר. ככה לא מנהלים מערכת חינוך".

חברת האופוזיציה, הדר לביא ציינה לפני ביטול הישיבה: "מזה שנתיים שאנחנו מעירים על ניהול עיר בעייתי של ראש העיר בתקופת הקורונה. ככל שהדבר בידיים שלנו – אנחנו נעשה את הדבר הנכון ונבטל את הישיבה הקרובה בשל התחלואה. לא נאפשר לראש העיר להמשיך לזמן ישיבות לחדרים קטנים ונמשיך לנסות ולשפר את החינוך לגיל הרך, שלצערנו בהובלת ראש העיר – הגיע לשפל".

חברת  מועצת העיר מטעם מרצ, לירית שפיר שמש, אמרה בשם כל חברי הסיעה: "גם לפוליטיקה יש גבול של אחריות כלפי הציבור ובוודאי בימים אלו  של מגפה מתפשטת. חברי האופוזיציה הם שביקשו לדחות את ישיבת התקציב לפני כשבועיים, אף שהתקיימה באולם גדול ומרווח לפי כל הכללים. חברי האופוזיציה הם שביקשו בשבוע שעבר לדחות את ההצעה לסדר בנושא הנדון, מתוך רמת דחיפות פחות גבוהה. חברי האופוזיציה הם אלו שלא נענו להצעה חלופית לקיים דיון בהיוועדות חזותית (זום) במסגרת ועדת החינוך והבאת המלצות לישיבת המועצה מן המניין הקרובה. אין להם אפוא אלא להלין על עצמם בלבד. על כן הגיע הזמן להזכיר לאותם נבחרי ציבור שאנו כאן כדי לשרת את תושבי כפר סבא. אסור שהיערכותם לבחירות של חברי האופוזיציה תיעשה על חשבון האינטרס הציבורי".

 

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, אורן כהן, אמר: "זו תעודת עניות לחברי האופוזיציה בכפר סבא. בעוד כלל קהילת כפר סבא כולל העירייה נאבקת בהתפשטות חסרת תקדים של נגיף הקורונה – חברי האופוזיציה עסוקים באינטרסים הפוליטיים שלהם. ראשי עמותות הספורט פנו אלי באופן אישי בתלונה כי ריבוי ישיבות המועצה פוגעות בתושבי העיר, משום שכל ישיבה המתקיימת באולם, גוררת ביטול פעילויות ספורט של מאות ילדים. בדרכם הנלוזה, הם מובילים לבזבוז נפשע של כספי ציבור, משביתים את פעילויות הספורט של תושבי העיר, ומסכנים אותנו בהידבקות בנגיף".

מעיריית כפר סבא נמסר: "לא נאפשר פגיעה בתושבי העיר, על אחת כמה וכמה עבור אינטרסים פוליטיים. אולמות הספורט משמשים את תושבי העיר לפעילויות ספורט וקהילה – חוגי ילדים ומועדוני הספורט, ולא את חברי המועצה לישיבות חוזרות ונשנות שעל מטרתן הינה לייצר פרובוקציה זולה. כאשר ישיבת מועצה נערכת באולם ספורט היא משביתה את הפעילות השוטפת באולמות הספורט. ככלל, ישיבות מועצה מתקיימות אחת לחודש, ישיבת המועצה אשר נקבעה להיום (12.1) הייתה לא מן המניין וזומנה על ידי חברי האופוזיציה ואמורה הייתה להיות הישיבה השישית מזה חודש וחצי האחרונים".

גורם בכיר בעירייה אמר: "בתקופה בה כל מדינת ישראל נמצאת במאבק מול נגיף הקורונה ובמלחמה על בריאותנו, מציע לכמה חברי אופוזיציה חסרי אחריות להתעסק כל אחד בתחומי עיסוקו בחייו הפרטיים ולסייע ככל שנדרש במאבק המשותף של כולנו".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר