הולכי רגל, צילום אילוסטרציה אור ירוק
הולכי רגל, צילום אילוסטרציה אור ירוק

הולכים ברגל בכפר סבא? הנתונים האלה על תאונות הדרכים בעיר יעניינו אתכם

כפר סבא מדורגת במקום ה-12 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות, רעננה והרצליה השכנות מתחתיה. ומי במקום הראשון? הנתונים המלאים בכתבה

פורסם בתאריך: 19.2.23 08:30

כולנו משתייכים לקטגוריה הזאת וכעת נחשפים הנתונים המעניינים – באיזו עיר נפגעים הכי הרבה הולכי רגל? בעמותת "אור ירוק" בדקו את מספר הולכי הרגל שנפגעו בערים מעל 50 אלף תושבים בחמש השנים האחרונות (2021-2017), כאשר נתוני שנת 2022 המלאים עדיין אינם זמינים.

מהנתונים עולה, כצפוי, כי תל אביב – יפו היא העיר בה נפגעים הכי הרבה הולכי רגל בתאונות דרכים – 370 הולכי רגל בממוצע בכל שנה (נפגע אחד בכל יום בממוצע). ומדוע כצפוי? מכיוון שבתל אביב-יפו מספר הולכי הרגל גבוה משאר הערים בשל מספר האנשים המגיעים בכל יום לעיר וחוזרים לעיר מגוריהם בערב. שנייה בת ים עם 0.79 הולכי רגל שנפגעים בתאונות דרכים בממוצע בשנה לכל אלף תושבים, ו-102 הולכי רגל שנפגעים בממוצע בשנה. במקום השלישי ניצבת העיר עפולה (34 הולכי רגל נפגעים בממוצע בכל שנה) עם 0.60 הולכי רגל נפגעים בתאונות דרכים בממוצע בכל שנה לכל אלף תושבים. רמת גן (96 הולכי רגל נפגעים בממוצע בכל שנה) נמצאת במקום הרביעי במדד הולכי הרגל הנפגעים עם 0.57 נפגעים בממוצע בכל שנה לכל אלף תושבים.

ומהם הנתונים באזור שלנו? 

במקום ה-12 בקרב הערים הגדולות נמצאת כפר סבא עם 230 הולכי רגל שנפגעו בחמש השנים האלו, ממוצע של 46 לשנה ובסך הכל 0.45 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים בשנה.

הרצליה מדורגת במקום ה-22 עם 157 הולכי רגל שנפגעו במהלך חמש השנים האלו, ממוצע של 31 נפגעים בשנה ובסך הכל 0.32 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים בשנה.

רעננה מדורגת במקום ה-26 עם 102 הולכי רגל שנפגעו בתקופה זו, ממוצע של 20.4 בשנה ובסך הכל 0.27 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים בשנה.

פתח תקוה מדורגת במקום השביעי בארץ עם 657 נפגעים בקרב הולכי רגל בחמש השנים שנבדקו (2017 עד 2021 כולל), כאשר מדובר על ממוצע של 131 לשנה ובסך הכל 0.52 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים בשנה.

ראש העין מדורגת במקום ה-29 עם 81 נפגעים במהלך חמש השנים האלו, ממוצע של 16.2 נפגעים בשנה ובסך הכל 0.24 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים בשנה.

 

 

עו"ד יניב יעקב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מסוכן ללכת ברגל בישראל. הולכי הרגל הפכו לאוכלוסייה החלשה ביותר בשרשרת, בעיקר בקרב ילדים ואזרחים וותיקים. הולכי הרגל נפגעים בעיקר בערים ולכן על ראשי הערים למפות את נקודות התורפה ואת הרחובות האדומים בהם נפגעים רוב הולכי הרגל, ולטפל באותם מוקדים. הגיע הזמן שבמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים יובילו מדיניות אשר תעודד את ראשי הערים לאמץ מדיניות של מיתון וריסון תנועה, המקובלת מאוד בערים מערביות רבות. אנחנו מפגרים אחרי הערים הגדולות באירופה אשר מובילות מדיניות ששמה את הולכי הרגל בראש הפירמידה ולא בתחתית כפי שקורה אצלנו. ראשי ערים רבים לוקים בחוסר אומץ ציבורי כאשר הם לא מאמצים מדיניות שמובילה לצמצום הסכנה של הולכי הרגל מפני דריסה כאשר הם חוצים את הכביש. ככל שנצליח להוריד את מהירות נסיעת כלי הרכב ברחובות מרובי הולכי רגל כמו גם בסביבת בתי ספר, גנים ציבוריים ובתי אבות, נוכל להוריד את מספר הולכי הרגל ההרוגים והנפגעים בתאונות דרכים ולהציל חיים".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר