רישיון רכב, צילום אתר משרד התחבורה
רישיון רכב, צילום אתר משרד התחבורה

משרד התחבורה החליט: אלו הטבות המס החדשות על רכב חדש

במסגרת המאבק בתאונות הדרכים, נוספו שתי מערכות חדשות לרשימת הציוד המזכה בהטבת מס. כל הפרטים בכתבה

פורסם בתאריך: 30.11.23 00:02

המאבק בתאונות הדרכים: אגף הרכב במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים פרסם נוהל מערכות בטיחות לרכב פרטי ומסחרי חדש לשנת 2024, הכולל שתי מערכות בטיחות חדשות, אשר התקנתן תזכה בהטבת מס.

הנוהל, שנערך בשיתוף רשות המסים והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נכנס לראשונה לתוקפו בסוף שנת 2013, במטרה לעודד נהגים לרכוש כלי רכב המצוידים במערכות בטיחות מתקדמות, ולעודד את יבואני הרכב לייבא כלי רכב בטיחותיים יותר. יצוין כי על פי הנוהל הקיים, המדינה מעניקה הטבת מס בעת רכישת כלי רכב חדש המאובזר במערכות בטיחות מתקדמות, במטרה לעורר את מודעות הציבור לנושא ולהפחית את מספר תאונות הדרכים. הנוהל מתעדכן מעת לעת, בהתאם למערכות החדשות הנכנסות לשוק, ועל פי שיעור החדירה שלהן לשוק והפיכתן לסטנדרט המוטמע בכל כלי רכב.

בין היתר, מוענקות הטבות מס עבור שורה ארוכה של מערכות בטיחות מצילות חיים, בהן מערכת אקטיבית למניעת סטיה מנתיב, מערכת זיהוי כלי רכב ב"שטח מת", מערכת אקטיבית למניעת התנגשות צד ב"שטח מת", בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת בלימה אוטומטית בשעת חירום, מערכת בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור ומערכת התרעה להשארת ילדים ברכב.

במשרד התחבורה מציינים כי על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, רוב התאונות קשורות להתנהגות הנהגים בכבישים. בהתאם לכך, הנוהל המעודכן מתמקד במערכות בטיחות המנטרות את התנהגות הנהג. בנוסף למערכת התרעה במצב של עייפות נהג שנכללה בנוהל הקודם, העדכון הנוכחי מעניק חצי נקודה להימצאות מערכת התרעה על היסח דעת הנהג.

"המערכת הראשונה מעריכה את מצב ערנות הנהג על ידי ניתוח מערכות הרכב – "זיגזוג" של הרכב, תנועות הגה, האצה ובלימה וכד' – ומספקת התרעה לנהג לפי הצורך", מסבירים במשרד התחבורה, "בעוד המערכת השנייה מסייעת לנהג להמשיך לשים לב למצב התנועה, ומספקת לו התרעה כאשר דעתו מוסחת – שימוש בטלפון, הסטת מבט וכדומה – ומתבססת בדרך כלל על ניטור הפנים והעיניים של נהג הרכב".

המערכת השנייה שמזכה בהטבת מס היא מערכת אזהרת פתיחת דלת אשר מתריעה בפני הנהג לאחר שהרכב הגיע לעצירה מלאה וטרם פתיחת הדלת, על פגיעה אפשרית של רכב או רכב דו גלגלי המתקרבים מאחור. יצוין כי הטבות המס על המערכות החדשות ייכנסו לתוקפן בתחילת שנת 2024.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר