ח"כ אביגדור ליברמן וחברי פורום רשויות קו התפר, צילום עיריית כפר סבא
ח"כ אביגדור ליברמן וחברי פורום רשויות קו התפר, צילום עיריית כפר סבא

"לא חייבים לחכות לאסון הבא, אל תחכו אפילו יום אחד, זו סכנה קיומית"

ח"כ אביגדור ליברמן סייר בקו התפר באיזור ונפגש עם חברי פורום הרשויות שהוקם: "מי שמסייר כאן ורואה את הסמיכות, את השב"חים ואת הפשיעה שמתפתחת גם בזמן מלחמה, מבין שמדובר באיום אמיתי"

פורסם בתאריך: 6.2.24 18:21

ראש העיר כפר סבא ויו״ר פורום קו התפר, רפי סער: "עיריית כפר סבא עידכנה את תפיסת הביטחון העירונית מיד לאחר ה-7/10. אנחנו עדיין מודאגים מאוד, העלינו את זה גם בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בוועדת חוץ וביטחון וגם בפנייה לשר הביטחון יואב גלנט. אחרי מה שקרה בישראל בשבת ה-7 באוקטובר, אי אפשר להמשיך באותה תפיסה אבטחה אזורית והמדינה מחויבת לביטחונם של כל תושבי יישובי קו התפר"

שר הביטחון לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן, וח"כ עודד פורר, סיירו אתמול בקו התפר יחד עם חברי פורום רשויות קו התפר. הפורום כולל כולל כ-15 עיריות ומועצות אזוריות ומקומיות, הסמוכות לקו התפר ולגדר ההפרדה מיישובי הרשות הפלסטינית, ביניהם העיר קלקיליה. במסגרת הביקור, שהחל בלשכת ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, הציגו חברי פורום רשויות קו התפר, את האתגרים ואת הבעיות הביטחוניות באזור ואת דרישת חברי הפורום מהממשלה להכיר ביישובי קו התפר כיישובים זכאים – לרבות מרכיבי הביטחון הנגזרים בכך.

חברי הפורום שטחו בפני ח"כ ליברמן, אשר כיהן כשר הביטחון בין השנים 2016-2018, את בעיית גדר ההפרדה הפרוצה במקטעים שונים, את בעיית השב"חים החודרים לאזור השרון המזרחי, בעיית הפשיעה והחשש של התושבים לביטחונם, וזאת לצד תגבור כוחות ואמצעי הביטחון מצד הרשויות המקומיות ללא כל סיוע ממשלתי. בהמשך, סיירו חברי הפורום עם ח"כ ליברמן באזור קו התפר וסמוך לגדר ההפרדה באזור.

"אל תחכו – תתארגנו! מה שקורה עם השב"חים זו סכנה קיומית ומיידית ואחד הלקחים מה-7 באוקטובר הוא שמי שהתארגן לבד, הצליח למנוע את הטבח. המדינה חייבת להתעורר", אמר ליברמן. "אתם צריכים להתארגן ולעצור פיזית את זרימת השב"חים. מי שמסייר בקו התפר ורואה את הסמיכות ואת השב"חים כל בוקר ואת הפשיעה שמתפתחת כאן גם בזמן מלחמה, מבין שמדובר באיום אמיתי, אתגר שחייבים להתמודד איתו ויפה שעה אחת קודם. לא חייבים לחכות לאסון הבא כדי לטפל בבעיה. אל תחכו אפילו יום אחד, כי אף אחד לא יודע מה יקרה. אתם חייבים להביא את הנושא הזה לקדמת הבמה ושיהיה על סדר היום הציבורי".

רפי סער אמר: "מאז נפתחה המלחמה השקענו את כל המשאבים העירוניים בתגבור כוחות ואמצעי הביטחון, כדי לשמור על תושבינו אבל הממשלה חייבת לקחת את הנושא הזה ולתקצב תכנית ביטחון לאזור, על כל המשתמע מכך. אנחנו מודאגים מאוד והעלינו את זה גם בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בוועדת חוץ וביטחון וגם בפנייה לשר הביטחון יואב גלנט. אחרי מה שקרה בישראל בשבת ה-7 באוקטובר, אי אפשר להמשיך באותה תפיסה והמדינה מחויבת לביטחונם של כל תושבי יישובי קו התפר. אני רוצה להודות לח"כ ליברמן שהגיע לכאן ועל הבנתו את הסכנה העומדת לפתחנו. פורום קו התפר ימשיך לגייס נבחרי ציבור ממרחב הקשת הפוליטית לטובת ביטחון כל התושבות והתושבים".

יובל ארד, ראש המועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל, אמר: "אני קורא למערכת הביטחון להחליף דיסקט. אנחנו נמצאים 300 מטר מקלקיליה בבטן הרכה של מדינת ישראל. יש לעבות את אמצעי ההגנה והכוחות ואני קורא למשרד האוצר לשחרר לרשויות את 100 מיליון השקלים שנקבעו בהחלטת הממשלה לחיזוק הביטחון בקו התפר ולא לעכב את המשאבים הללו יותר".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר