הדר לביא ורפי סער, צילומים דוברות העירייה, נטלי קוסקי
הדר לביא ורפי סער, צילומים דוברות העירייה, נטלי קוסקי

נדחה אישור תמיכות לעמותות: ביקורת בקואליציה על האופוזיציה, שם אומרים כי ההליך לא היה חוקי

עימות נוסף בכפר סבא. רפי סער: "היה ראוי לחברי האופוזיציה לפעול באחריות ולאשר את חלוקת התמיכות לעמותות". יעל סער: "רפי סער יכל להביא את התמיכות לאישור בינואר, פברואר ומרץ"

פורסם בתאריך: 8.4.24 08:35

ביקורת בקואליציה על האופוזיציה בשל דחיית אישור תמיכות לעמותות עקב התנגדות האופוזיציה, שם מסבירים כי ההתנגדות לא היית לתמיכות אלא באה כי ההליך לא היה חוקי.

בהודעת העירייה בנושא נמסר אתמול: "עקב התנגדות נחרצת של האופוזיציה, נדחה אישור התמיכות לעמותות בכפר סבא וירד מסדר היום. בין העמותות: ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, תמיכה בנזקקים ובשורדי שואה. ביום רביעי שעבר, 3/4/2024, התקיימה ישיבת מועצת העיר הראשונה של כפר סבא של המושב ה-33 – ישיבה שהתקיימה לאחר הבחירות ואשר כללה טקס פרידה מחברות וחברי המועצה היוצאים, אישור מינוי סגני ראש העיר ועוד. במסגרת זו, ביקשה עיריית כפר סבא לאשר עם חברות וחברי מועצת העיר החדשה את המלצת ועדת התמיכות לחלוקת תמיכות לעמותות שונות הפועלות בעיר, על בסיס תקציב השנה שעברה, ולאחר שמסמכי העמותות נבחנו על ידי יועצת חיצונית. בין העמותות שהיו אמורות לקבל תמיכה, ניתן למצוא את תנועות הנוער השומר הצעיר והנוער העובד והלומד, את עמותת אלומה להנצחת השואה והגבורה, את ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, קרן סיוע לנזקקים כפר סבא, עמותת הזן את הכל, קבוצות ספורט ורווחה שונות".

עוד נמסר בהודעת העירייה: "למרות המלצת ועדת התמיכות, שהתכנסה בחודש מרץ, לפיה – 'על מנת לאפשר לעמותת להתנהל עד לאישור התקציב (העירוני) ואישור התמיכות, ממליצה ועדת התמיכות לחלוקת תמיכות לעמותות שהגישו בקשה והשלימו את המסמכים' – ירדה ההצעה מסדר יום הישיבה, בעקבות התנגדות נחרצת שהביעו חברי האופוזיציה במועצת העיר".

ראש העירייה רפי סער אמר: "למי ששכח מערכת הבחירות הסתיימה, אך השיטה אותה שיטה. היה ראוי לחברי האופוזיציה לפעול באחריות ולאשר את חלוקת התמיכות לעמותות המסייעות לאלמנות ויתומי צה"ל, לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, המחלקות מזון לנזקקים ותומכות בשורדי שואה ועוד, מאשר לפעול מתוך מניעים פוליטיים הפוגעים בקהילה. ביקשנו לאשר תמיכה ברשימת עמותות שהגישו את כל המסמכים שנדרשו מהן, ואנו נמשיך לפעול כשרק טובת תושבי עירנו עומדת לנגד עינינו"

בתגובה לכך נמסר מהאופוזיציה: "היועץ המשפטי לעירייה קבע שעיריית כפר סבא פעלה בניגוד לחוק כאשר הביאה לאישור תמיכות עירוניות מבלי לשלוח שבוע מראש את פירוט חלוקת הכספים. כיוון שהובא לאישור המועצה באופן לא חוקי – נושא התמיכות כלל לא יכל לעלות לסדר היום. ניהול כספי ציבור צריך להתבצע כמובן באחריות ועל פי חוק".

יעל סער, חברת מועצת העיר, אמרה: "מי שמרחם על בריונים סופו להתאכזר לחלשים. רפי סער יכל להביא את התמיכות לאישור בינואר, פברואר ומרץ ובחר לא לעשות זאת מסיבותיו. לבסוף הביא אותן לאישור בניגוד לחוק ואכן לא יכל לאשר אותן לפי הנחיית היועץ המשפטי לעירייה. במהלך שמזכיר מהלכים של ראש הממשלה הוא מנסה להטיל את האחריות לכישלונו המוסרי והמקצועי על האופוזיציה ועוד באמתלה שהקשר בינה ובין המציאות רחוק. אנחנו מצפים להבאת התמיכות לאישור כחוק ובטוחים שהן יאושרו. לא ניתן לעיריית כפר סבא להתנהל בצורה לא חוקית, וחבל שהיא עובדת כך".

לצד זאת הגישה האופוזיציה בקשה לישיבה שלא מן המניין חיזוק מערכת החינוך הדמוקרטית, קידום שוויון מגדרי וחיזוק ביטחון העיר. מהעירייה נמסר כי "הבקשה לקיום ישיבת מועצה שלא מן המניין הוגשה רק ביום חמישי האחרון, ותטופל בהתאם לחוק".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר