רפי סער עם צעירים מכפר סבא, צילום דוברות העירייה
רפי סער עם צעירים מכפר סבא, צילום דוברות העירייה

צעד חשוב קדימה: פורסמו הזוכים במכרז לבניית מאות דירות בשכונת קריית הצעירים

בשלב א' של המכרז ייבנו 748 יחידות דיור מתוך כ-3,200 הצפויות להיבנות בשכונה החדשה. "הפרויקט מביא בשורה ענקית למשפחות הכפר סבאיות", אומר ראש העירייה, רפי סער

פורסם בתאריך: 30.5.24 08:18

תכנית "קריית הצעירים", אותה מקדמת עיריית כפר סבא, בהתאם למדיניותו והובלתו של ראש העירייה, רפי סער, עושה צעד ענק קדימה, לאחר שאתמול, שלישי 28/5/2024, פרסמה המדינה את הזוכים בשלב א' של המכרז לבניית 748 יחידות דיור ראשונות בשמונה מגרשים, מתוך כ-3,200 יחידות דיור הצפויות להיבנות בשכונה החדשה שתקום בעיר – חלקן למכירה במחיר מוזל משמעותית וחלקן להשכרה במחיר מפוקח לטווח ארוך. על פי הצפי, ההנחה עבור הדירות תהיה כמיליון שקלים, כך שדירת ארבעה חדרים חדשה בשטח של כ-100 מ"ר תעלה כ-2 מיליון שקלים, לעומת מחיר שוק נוכחי העומד על כ-3 מיליון שקלים.

ראש העירייה, רפי סער, אמר: "פעלתי בשנים האחרונות יחד עם מינהל מקרקעי ישראל וגורמי התכנון כדי להביא פתרונות דיור מוזל לבנינו ובנותינו ואני נרגש שהמהלכים אותם עשינו קורמים עור וגידים לכדי מימוש הפרויקט, במיוחד על רקע העלייה ביוקר המחייה. מדובר בתוכנית החשובה והמשמעותית בתולדות כפר סבא שתבטיח למשפחות הצעירות בעירנו ולמשרתי המילואים הנלחמים למעננו גם היום, דיור איכותי במחיר נמוך משמעותית ממחירי השוק. זאת לצד תשתיות חדשות בתכנון מוקפד, מוסדות חינוך וציבור ופתרונות תחבורה בצירי תנועה מרכזיים. חשוב להדגיש, כי בהתאם להתחייבויות מהממשלה, כלל התשתיות החדשות יוקמו בטרם אכלוס התושבים, תוך השקעה של מיליוני שקלים בפיתוח תשתיות בחלקים הוותיקים יותר של העיר".

הדמיית תכנית קרית הצעירים בצפון מזרח כפר סבא, יער קורין אדריכלים

הדמיית תכנית קרית הצעירים בצפון מזרח כפר סבא, יער קורין אדריכלים

על פי התוכנית, כ-70 אחוז מהדירות שייבנו בשלב זה יוצעו למכירה בהנחה, כאשר כ-20 אחוז מהם מיועדות עבור תושבות ותושבי העיר כפר סבא וכ-20 אחוז מיועדות למשרתות ומשרתי מילואים, ששירתו 45 יום בשנה ומעלה.

שכונת קריית הצעירים, האמורה להיבנות בצפון מזרח העיר, תוכננה על פי עקרונות של בנייה נמוכה ותשתיות של עיר חכמה, תוך שמירה על הריאות הירוקות, המאפיינות את כפר סבא. ביצוע כלל התשתיות התחבורתיות יבוצע על ידי משרד התחבורה. מדובר בפרויקט מקיף שהוא תולדה של עבודה משותפת של גורמי מקצוע ותכנון מהמובילים בישראל, בהובלת ראש העיר כפר סבא ומינהל ההנדסה בעיר, אשר מבטיח את המשך פיתוח העיר בצורה מיטבית והדרגתית. על פי לוח הזמנים המתוכנן, העירייה יחד עם המדינה יתחילו בהקמת תשתיות מתקדמות בתחבורה תחילה ורק לאחר מכן יחל פיתוח של יחידות הדיור למכירה ולהשכרה, פתרונות דיור רב גילי, מבני חינוך וקהילה, מעונות סטודנטים ודיור מוגן.

שכונת קריית הצעירים היא נדבך אחד מפרויקט הצעירים שאושר על ידי מועצת העיר, שישנה את פני העיר ולצד שדרוג רחב של תשתיות העיר בחלקים הוותיקים, יציע גם כ-950 יחידות דיור חדשות במסגרת תכנית התחדשות עירונית של שכונת יוספטל ועוד כ-500 יחידות דיור שייבנו סביב האצטדיון החדש, שייבנה במקומו של אצטדיון לויטה הוותיק.

בין פתרונות התחבורה: הקמת כביש 541 על בסיס תוואי כביש 5503 – שעתיד לקשר את העיר עם כביש 4 ונתיבי איילון, הרחבת כביש 5504 לאזור התעשייה המזרחי והקמת כניסות חדשות לעיר. לצד זאת, יוקמו עשרות שבילי אופניים, מסלולים ונתיבי תחבורה ציבורית, והכבישים והכניסות החדשות לעיר ישלימו טבעת כבישים ארציים עוקפים מיטבית ונרחבת מסביב לעיר. עוד כולל פרויקט הצעירים, כאמור, הקמת מעונות סטודנטים, דיור מוגן לגיל השלישי, אלפי מ"ר לתעסוקה ומסחר, מבני חינוך חדשים וחידוש מבנים ותיקים, מבני ציבור והרחבת הרשת הירוקה המחברת בין המרחבים הציבוריים בעיר, תוך מתן דגש לריאות ירוקות ושימורן. לכל הפרטים על הפרויקט: https://y-kfarsaba.co.il/

"כפר סבא היא העיר הראשונה שזכתה להתחייבות מהממשלה לביצוע כלל התשתיות בטרם אכלוס התושבים", מוסיף סער. "פרויקט הצעירים יבטיח את שדרוג כלל התשתיות בעיר ומביא בשורה ענקית למשפחות הכפר-סבאיות בכל התחומים, ביניהם חינוך, תעסוקה ליד הבית, שימור שטחים ירוקים ואפשרות להמשיך ולהתגורר בעיר בה גדלו והתחנכו, באמצעות דירות במחיר שפוי".

חברת המועצה הדר לביא שמובילה את ההתנגדות לפרויקט ואת הפנייה לבג"צ בנושא, אמרה: "לצערנו הרב הסכם הגג שחתם רפי סער מול הממשלה לא כולל הסכם תחבורה. השכונה החדשה, אשר צפויה להיבנות במנותק מהעיר כפר סבא על שטחים פתוחים, תיצור עומס תחבורתי על העיר ועומס כלכלי על העיר, אשר ממילא הולכת ומאבדת את מקורותיה הכלכליים בחמש השנים האחרונות. ההתעלמות מהבעיות העמוקות של המהלך הזה, הכוללות פגיעה ביכולת לחדש שכונות ישנות כמו יוספטל והעדפת רמיסת שטחים פתוחים על פני התחדשות עירונית – פוגעת משמעותית בתושבי העיר".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר