היערכות צהל ברצועת עזה, דובר צהל
היערכות צהל ברצועת עזה, דובר צהל

הנתונים נחשפים: אחוזי גיוס ואחוזי שרות משמעותי מרשימים בכפר סבא

מעל הממוצע הארצי: נתוני הגיוס של כפר סבא הוצגו בפני העירייה על ידי נציגי צה"ל. כל הנתונים בכתבה. וגם: אחוז הקצינות והקצינים

פורסם בתאריך: 2.7.24 08:32

מובילים בגיוס: 90.3 אחוז מצעירי העיר ו-93.1 מצעירות העיר המתגייסים לצה"ל בוחרים בשירות משמעותי – כך עולה מנתוני הגיוס של כפר סבא, שפורסמו אתמול בישיבה מיוחדת עם נציגי הצבא

ביום ראשון הוצגו נתוני הגיוס לצה"ל בקרב צעירות וצעירי העיר כפר סבא, בישיבה מיוחדת שהתקיימה עם נציגי צה"ל, והמתייחסת לשנתון גיוס 2022 של ילידי שנת 2004. על פי הנתונים שהוצגו, שיעור הגיוס בין צעירי העיר עומד על 82.5 אחוזים (לעומת ממוצע ארצי של 67 אחוזים), מהם 50.9 אחוזים בוחרים בתפקידי לחימה ו-90.3 אחוזים משרתים בשירות משמעותי.

בקרב צעירות העיר, עומד שיעור הגיוס על 78.9 אחוזים (לעומת ממוצע ארצי של 55.1%), כאשר 11.7 אחוז בוחרות בתפקידי לחימה ו-93.1 אחוזים משרתות בשירות משמעותי.

יש לציין עוד, כי בקרב הגברים 9.8 אחוז בוחרים במסלול קצונה (לעומת ממוצע ארצי של 6.3%), ובקרב הנשים, 7.1 אחוז בוחרות במסלול קצונה (נתון דומה לנתון הארצי).

עוד עולה מהנתונים, כי שיעור הגיוס נמצא במגמת עלייה לעומת שנה קודמת, כמו גם שיעור הגיוס לשירות משמעותי וכי שיעור ההתייצבות ליום המא"ה (מיון, איתור והתאמה) גבוה במיוחד ועומד על 96 אחוזים – לעומת ממוצע ארצי של 88.8 אחוז בלבד.

 

בעירייה ציינו כי עוד טרם הגיוס, מקבלים המועמדים לשירות בצה"ל או במסגרת שירות לאומי, סל שירותים ומענים מהעירייה, באמצעות מרכז צעירים, מינהל קהילה ואגף החינוך, בין היתר ייעוץ אישי וליווי לקראת הגיוס ומול גורמי צה"ל, הכנה לקראת הליכי המיון השונים, מידע על מסלולי השירות, ייעוץ ותמיכה לחיילים והוריהם, סדנאות לקראת שירות בבתי הספר – כאשר מדי שנה מקיימת העירייה כנס מתגייסות ומתגייסים (שהשנה יתקיים בתאריך 19/7) ומחלקת תיקי גב גדולים וסלי כביסה למועמדים לשירות בצה"ל.

ראש העירייה, רפי סער, אמר: "אני גאה בבנות ובני העיר שלנו, במיוחד בעת הזו, על נתונים מרגשים, שמעידים יותר מכל על מצוינות, מנהיגות ואהבת הארץ – כי אין לנו ארץ אחרת. שיעור הגיוס בכפר סבא הוא הרבה מעל הממוצע הארצי, עם עלייה מתמשכת בשנים האחרונות. נתוני הגיוס משקפים את הפעילות החינוכית והערכית שאנו מקיימים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. אני גאה בבוגרות ובוגרי בתי הספר שלנו שבוחרים לתרום למען המדינה, ואשר מובילים מנהיגות ואחריות חברתית".

חבר המועצה ומחזיק תיק קהילה, אמיר קולמן: "כפר סבא ממשיכה להוביל בנתוני הגיוס: 90.3% מהגברים משרתים שירות משמעותי, וכן 93.1% מהנשים. כמו מכן, אנו ממשיכים להוביל בנתוני היציאה לקצונה. כמו שמגויס כבר 268 ימים במילואים ולפני חודשיים גייס את בנו לשירות משמעותי כלוחם – אני גאה על הנתונים האלה, ומאחל לכל חיילנו, שבויינו וחטופינו לשוב הביתה לשלום".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר