מפעל בראון. צילום עזרא לוי
מפעל בראון. צילום עזרא לוי

עורך הדין של מפעל בראון: "התושבים מעוניינים למשוך זמן עד הבחירות"

במפעל בשכונה הירוקה עמדו בסירובם לאפשר חשיפת מסמכים הנוגעים לפעילותו על ידי המשרד להגנת הסביבה. עורך הדין של התושבים יגיש בקשה לגילוי מסמכים

פורסם בתאריך: 23.10.17 14:23

"המבקשים מעוניינים במשיכת זמן. הם חושבים שהבחירות הקרבות לרשויות המקומיות יוכלו להחיות מחדש עמדה אוהדת של מישהו ברמה הפוליטית". כך אמר אתמול (א') בדיון בבית המשפט המחוזי בלוד עורך הדין שמייצג את מפעל התערובת בראון שבצפון השכונה הירוקה בבקשת התושבים להגיש נגד המפעל תביעה ייצוגית על גרימת מפגעי ריח.

במסגרת הדיון ביקשו עורכי הדין של בראון, יהושע חורש, חן זייפן ואוריאל פרינס מבית המשפט להגיע להחלטה בעניין בקשת התושבים לאישור התביעה הייצוגית, שהוגשה לפני כשנתיים, לפי החומר הקיים בפניו, אך עמדו בסירובם לאפשר חשיפת מסמכים הנוגעים לפעילות המפעל על ידי המשרד להגנת הסביבה.

נזכיר שעם בקשת האישור לתביעה ייצוגית, הגישו התושבים גם בקשה להורות למשרד להגנת הסביבה להמציא לידיהם מסמכים שונים הנוגעים לחברת בראון, ולאפשר להם לצרף מסמכים אלו לבקשת האישור. למרות התנגדות בראון אז, בית המשפט קיבל את טענות התושבים, אך ערעור של בראון בעניין זה התקבל בחודש מרץ האחרון והמסמכים לא הועברו.

בא כוחם של התושבים, עורך הדין אמין מרג'יה, עמד בדיון ביום ראשון על זכותו לגילוי מסמכים. הוא אמר כי הגיש בקשה לקבל את המסמכים לפי חוק חופש המידע, וכן שהמשרד להגנת הסביבה מוכן לחשוף את המסמכים בכפוף לכמה נקודות הנוגעות לסודות מסחריים, אך בא כוחה של חברת בראון אמר כי בכוונת החברה לעתור נגד חשיפת המסמכים על ידי המשרד.

 

"כל המטרה של המשיבה היא אחת – לחסום את האפשרות של גילוי מסמכים. הבקשה (לתביעה ייצוגית) הוגשה יחד עם בקשה לחשיפת כל המסמכים, עוד במועד הגשת הבקשה לפני כשנתיים… ", אמר בדיון מרג'יה.

"מי שבא לבית משפט עם בקשה לתובענה ייצוגית, והדברים לא כל כך ברורים, צריך לבדוק את העובדות קודם ולהגיש את הבקשה לאחר מכן", טענו עורכי הדין של בראון, "המבקשים לא בדקו את העובדות ולא עשו מאמץ של ממש לברר את העובדות ואני יכול להבין אותם – טוב להם שהבקשה עומד מעל ראשה של המשיבה (בראון). אין להם עניין להגיש כסף בחוות דעת נגדית, יש רק חוות דעת מטעמנו של אחד המומחים המובילים בארץ. הם משטים בנו ובבית המשפט בכל הנוגע לבקשה עצמה, הם לא עושים מאמץ מינימלי שמבוקש מהמבקשים בתובענה ייצוגית".

בסופו של הדיון קבעה השופטת דפנה בלטמן קרדאי כי בא כוחם של התושבים יוכל להגיש תוך 20 יום בקשה לגילוי מסמכים, ושבתוך 20 יום לאחר מכן, יוכל בא כוח בראון להגיש תגובות לבקשות. היא קבעה דיון נוסף ב-18 בינואר 2018.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר