מפעל קניאל. צילום עזרא לוי
מפעל קניאל. צילום עזרא לוי

צפירת הרגעה בירוקה: העירייה תבחן מחדש את היקף תוכנית קניאל

המנכ”לית השיבה לפניית ועד השכונה הירוקה הצפונית, שדרש לעצור את התוכנית להקמת 1,150 דירות מצפון לשכונה

פורסם בתאריך: 22.6.17 15:49

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא בוחנת מחדש את תוכנית הבנייה בשטח מפעלי קניאל ובראון, בצפון השכונה הירוקה הצפונית. כך עולה ממכתבה של מנכ”לית העירייה, אושרת גני גונן, שהשיבה לוועד השכונה בעקבות פניית יו”ר הוועד, תהילה מימון, אל המנכ”לית ביום שני בדרישה לעצור מיד את התוכנית של קניאל. במכתבה כתבה מימון בשם ועד השכונה: “בחודשים האחרונים ועד השכונה ביקש לעצור את תכניות הנדל”ן המשמעותיות המתקדמות בשכונה הירוקה, ובתוך כך את פרויקט קניאל ופרויקט אמות. בחודשים אלה עוברת העיר טלטלה משמעותית ביותר. מבחינתנו, אי אפשר להתעלם מכך ולהתקדם עם תוכנית נדל”ן כל כך משמעותית כמו קניאל. תוכנית קניאל מעוררת שאלות נוקבות. המשמעות העצומה של התוכנית, הכוללת 1,150 יחידות דיור וכ־90 אלף מ”ר מסחר, עלולה להיות בעלת משמעות הרסנית לשכונה הירוקה ומכיוון שכך לא יכולה להתקדם ללא התייחסות נוספת ומשמעותית”. בסופו של המכתב כתבה מימון: “אנו מבקשים בשלב זה עצירה מוחלטת של התכנית עד אשר יתבהרו העניינים, אנו מצפים לבחינה מדוקדקת מאוד של ההחלטות בפרויקט בכלל ונושא כמות יחידות הדיור בפרט”.
המנכ”לית גני גונן כתבה כי בהמשך לפנייתה ברצונה לעדכן כי “אנו מבצעים בחינה מחודשת ומעמיקה באמצעות אנשי מקצוע בכלל הנושאים הקשורים לתוכנית זו, ובהם תכנית הבינוי והיקפה, תכנית התנועה ומשמעותיה, בדגש על שמירת איכות החיים ואי פגיעה בשכונות הקיימות”. גני גונן הדגישה כי במהלך הבחינה תרצה לקיים הליך שיתוף ציבור. “במהלך הבחינה שלעיל, נרצה להמשיך ולשתף את ועד השכונה ובאמצעותו את התושבים בכל הממצאים, התובנות, המחשבות והחלופות מתוך מטרה להביא לתכנית מיטבית ומאוזנת למען תושבי העיר”.
התוכנית למתחם קניאל אושרה בסוף חודש פברואר 2016 בועדת התכנון והבנייה של כפר סבא, והומלצהה להפקדה לועדה המחוזית על ידי הועדה המקומית. התוכנית הועברה לועדה המחוזית ונמצאה בשלבי תנאי סף. כעת, כאמור, על פי הודעת העירייה, יערכו בחינה מחודשת לתוכנית בועדה המקומית.
נזכיר שהוועדה המקומית אישרה להקים במתחם, ששטחו 103 דונם, 1,150 יחידות דיור ותעסוקה ב־18 רביי קומות, ששבעה מהם יינשאו לפי התכנון לגובה של 26 קומות. הצפיפות המתוכננת היא 35 יחידות דיור לדונם. לאחר הצגת התוכנית לתושבים חתמו כ־1,500 מהם על עצומה נגד צפיפות הבנייה המתוכננת.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר