חננאל דיב
חננאל דיב

היזמים הפסידו: המחוזית דחתה בקשה להקים בניין עם 42 דירות בשיכון עלייה

הבקשה מתגלגלת בין ועדות התכנון וערכאות משפטיות כבר ארבע שנים. יו"ר ועד השכונה ועיריית כפר סבא התנגדו לבנייה בגלל חשש מעומס על התשתיות

פורסם בתאריך: 3.8.17 09:15

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה דחתה, בפעם השנייה, את הערר שהגישה החברה היזמית י.א.ל.ה מתחמים בע"מ המבקשת להקים בניין מגורים חדש ברחוב קפלנסקי 7 א' בשכונת עלייה. החברה ערערה על החלטת הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא, שלא לתת לה היתר לביצוע פרוייקט תמ"א 38, בדרך של הריסת המבנה הקיים והקמת מבנה חדש במקומו. י.א.ל.ה מתחמים ביקשה להקים בניין בן חמש קומות וחצי עם 42 דירות, במקום המבנה הקיים במגרש, בו יש שש יחידות דיור.

נזכיר כי הבקשה של י.א.ל.ה מתחמים מתגלגלת בארבע השנים האחרונות בין הוועדה המוקמית לתכנון ובנייה בכפר סבא ובין ועדת הערר של הוועדה המחוזית וערכאות משפטיות. בחודש שעבר התקיים דיון נוסף בוועדת הערר המחוזית בערר שהגישה החברה נגד הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא ונגד יו"ר ועד השכונה חננאל דיב. זאת, לאחר שוועדת ערר מחוזית קודמת שהתכנסה בנושא דחתה את הערר. בעקבות הדחייה הגישה החברה בקשה לעתירה מנהלית על דחיית הערר, ובמהלך הדיונים הועדה המחוזית ביקשה להחזיר את הדיון לפתחה, מתוך הסכמה שהצדדים יציגו את עמדותיהם בשאלות המשפטיות והתכנוניות העולות מהבקשה.

החברה היזמית הציעה לוועדה המקומית בכפר סבא שתי חלופות, האחת היא הריסת המבנה הקיים ובניית מבנה בן שבע קומות וחצי במקומו, וחלופה אחרת, מצומצמת יותר, לבניית חמש קומות וחצי. דיב התנגד לפרויקט בשל העומס התחבורתי הכבד לדבריו שהיה עשוי להיגרם בעקבות הקמת הדירות הנוספות. העירייה התנגדה לבקשה משום שלטענתה היא חורגת מאמות המידה המקובלות בשכונה מבחינת יחידות הדיור ומבחינת גובה המבנים, מספר הקומות וצורת המבנה. מנגד, החברה טענה בדיון שנערך בחודש שעבר כי על פי התב"ע במקום ניתן לבנות בניינים בני חמש קומות וחצי, וטענה כי הוועדה המקומית, לאחר שדחתה את הבקשה, לא אמרה איזו בנייה כן ניתן לאשר במגרש.

ועדת הערר קבעה בהחלטתה בסוף השבוע שעבר כי לא ניתן לאשר את בקשת החברה כפי שהוגשה ולכן היא דוחה את הערר. עם זאת, הועדה הדגישה כי החברה יכולה להגיש בקשה מתוקנת להיתר, להריסת המבנה הקיים ובניית מבנה חדש שתתבסס על הזכויות המתאפשרות מכוח התב"ע שבמקום (לפיה מתאפשרת בנייה של 16 יח"ד) או בקשה שתתבסס על ניצול הזכויות המתאפשרות מכוח תמ"א 38 בלבד.

יו"ר ועד שכונת עלייה, חננאל דיב, הגיב השבוע על החלטת הועדה: ""אני רוצה לברך את הוועדה שהבינה את המצוקה שיש לנו בשכונה בעניין התחבורה, ואני רוצה לברך את נציגות עיריית כפר סבא שנלחמה איתי במאבק הזה. צר לי שהיו תושבים שלא הגיעו לוועדה כדי להילחם על המאבק לטובת השכונה, בשביל האינטרס האישי שלהם בזמן שהבחירות לראשות העיר מתקרבות ומוכרים את השכונה בשביל האינטרס אישי שלהם".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר