שכונת כיסופים. צילום עזרא לוי
שכונת כיסופים. צילום עזרא לוי

העירייה אישרה את הפינוי בינוי בכיסופים ללא סמכות, הדיון יעבור למחוזית

בשבוע הבא אמורה הוועדה המקומית לאשר את העברת הליך ההפקדה לוועדה המחוזית. לפי התוכנית ייבנו 385 דירות ב-13 בניינים גבוהים במקום בנייני רכבת

פורסם בתאריך: 10.8.17 10:13

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא, אמורה לאשר בישיבתה ביום שלישי הבא את העברת הליך ההפקדה של תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת כיסופים לוועדה המחוזית. התוכנית, שאושרה לראשונה להפקדה על ידי ועדת המשנה המקומית בנובמבר 2016 היא תוכנית של פינוי בינוי של מבני רכבת שהקימה עמידר בשנות החמישים, מבנים בני שלוש או ארבע קומות שבהם 160 דירות. לפי התוכנית יוקמו במקום 385 דירות ב-13 בתי מגורים בני שמונה עד 15 קומות. כל אחד מהדיירים צפוי לזכות בתוספת של עד כ-20 מ"ר לדירות החדשות שייבנו.

לוועדה המקומית התברר בסוף חודש פברואר, לאחר הפקדת התוכנית, כי היא טעונה אישור שר האוצר לפי סעיף בחוק התכנון והבנייה. בהמשך, לפני כחודשיים, התברר כי לוועדה המקומית אין סמכות לאשר את התוכנית, ולכן ביכולתה לבקש מהועדה המחוזית אימוץ תהליכים, שבמסגרתם יישמעו ההתנגדויות לתוכנית בוועדת המשנה של הוועדה המחוזית, כתוכנית שהיא בידי הסמכות של הוועדה המחוזית. בישיבת הוועדה המקומית צפויים החברים לאשר את העברת הליך ההפקדה של התוכנית לידי הועדה המחוזית.

יו"ר האופוזיציה, חבר המועצה מסיעת תפו"ח, עו"ד יובל לוי, מתנגד לתוכנית ומבקש להורידה מסדר היום של הוועדה. "התוכנית פוגעת בתושבים, ונציגי התושבים פנו אלי בבקשה לעצור את הפגיעה, מכיוון שהתוכנית הזו לא תיתן לתושבים שמתגוררים כעת בבניינים שרוצים להרוס ליהנות ממנה", הוא טוען, "התחדשות עירונית צריכה קודם כל לשרת את האינטרס של התושבים שהורסים את בתיהם, וצריכה להיטיב איתם. הגובה של הבניינים, שאמנם טרם נקבע אך נאמר לנו שיהיו גבוהים, יחייבו דמי ניהול גבוהים שיהיו מעל הישג ידם של התושבים. הפתרונות לתושבים עדיין לא קיימים כדי שהם יוכלו לשלם את זה. אני רוצה שיורידו את התוכנית מסדר היום עד שיתקנו אותה והיא תהיה טובה ומתאימה להישג ידם של התושבים בלי מגדלים, ותשמש מודל לחיקוי בכל הארץ כך שתשים את טובת התושבים לנגד עיניי כולם".

יובל לוי

יובל לוי

עוד צפויים לאשר בועדה תוכנית להפקדה של הריסת מבנה בן קומה אחת גג ועליית גג מעל קומת קרקע, בו 5 דירות ובניית מבנה בן 5 קומות וגג מעל קומת קרקע ומרתף חנייה שייבנו בו 9 דירות, ברחוב זאב גלר 7. בנוסף, ברחוב טרומפלדור 20, צפויה הועדה לאשר תוכנית להפקדה של הריסת בניין בן 4 קומות מעל קומת עמודים בו יש 7 דירות, ובניית בניין 6 קומות מעל קומת קרקע ומעל מרתף חנייה בו יבנו 11 דירות. הועדה המליצה להפקיד את התוכנית כשאחד התנאים הוא הריסת המבנים הקיימים על גבי השטח הציבורי הסמוך ממערב.

תגובת עיריית כפר סבא: "התכנית טרם אושרה והיא הומלצה להפקדה בלבד במסגרת דיון הוועדה המקומית, זאת לאחר הליך ארוך ומורכב של למעלה משנה אל מול תושבי השכונה ועבודה מאומצת של צוות יועצים מומחים בתחומם. חשוב לציין כי תכנית 'התחדשות עירונית כיסופים' נולדה במטרה להיטיב עם תושבי השכונה מתוך ראייה ארוכת טווח לעתידם ולעתיד העיר, תוך קידום תכנון כולל המתייחס לכלל ההיבטים התכנוניים במרחב העירוני".

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אנשי בן חמו..מפלגת מעוף ממשיכי דרכו
    אין להם מקום במועצת העיר
    כי טובת העיר היא הדבר האחרון שלמענו הם שם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר