השכונה הירוקה הצפונית. צילום איתמר סיידא
השכונה הירוקה הצפונית. צילום איתמר סיידא

מזנקת: עלייה של שישה אחוזים במחירי הדירות בכפר סבא תוך שלושה חודשים

בסקירה של יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, רשמה כפר סבא את העלייה החדה ביותר מבין 16 ערים. וכמה עולה בממוצע דירת ארבעה חדרים בעיר?

פורסם בתאריך: 15.8.17 18:44

מחירי הדירות בכפר סבא עלו ברבעון השני של שנת 2017 בשישה אחוזים לעומת הרבעון הראשון של השנה. כך עולה מסקירה שביצע יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, אוהד דנוס. לפי הסקירה, מחיר ממוצע של דירת ארבעה חדרים בכפר סבא עלתה ברבעון השני של 2017 2.01 מיליון שקל. ביחס לרבעון המקביל אשתקד, מדובר בעלייה של שמונה אחוזים.

דנוס מפרסם זו הפעם החמישית ברציפות, את מדד מחירי הדיור ב-16 ערים בארץ, לפי שיטה שהשתמש בה בעבר השמאי הממשלתי הראשי. בין הערים גם הרצליה, שם נרשמה דווקא ירידה של ארבעה אחוזים במחיר הדירות הממוצע לעומת הרבעון הראשון של השנה. מחיר ממוצע של דירת ארבעה חדרים בהרצליה עלתה ברבעון השני של 2017 2.34 מיליון שקלים, ירידה של שלושה אחוזים לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

לפי הסקירה, נרשמה עלייה של חמישה אחוזים במחירים במודיעין, ארבעה אחוזים בראשון לציון וברמלה, שני אחוזים ברחובות, אחוז אחד בפתח תקווה, ואילו בתל אביב לא נרשם שינוי במחירי הדיור. באילת נרשמה ירידה של שלושה אחוזים כמו גם בירושלים. בסך הכל, עולה מהסקירה כי מחירי הרבעון השני של 2017 עלו ב-0.6 אחוזים נוספים, והשלימו עלייה שנתית (לעומת הרבעון המקביל אשתקד) של ארבעה אחוזים.

אוהד דנוס. צילום כפיר סיוון

אוהד דנוס. צילום כפיר סיוון

"ניתן לומר כי הדשדוש בשוק הדיור נמשך, בלא קו מגמה ברור", כותב דנוס בסיכום הדוח, "עוד ניתן לומר בוודאות, כי המגמה שוב התהפכה אך כמו ברבעון הקודם, בשיעור מינורי יחסית. עם זאת, שוק הדיור גילה עוצמה יחסית ברבעון השני, כשלמרות הירידה הדרמטית בכמות העסקאות, אי הוודאות בנושא חוק מיסוי דירה שלישית, עליית הריבית על המשכנתאות ותכנית מחיר למשתכן, עדיין שמר על רמות מחירים גבוהות שאף עלו, במחצית מהישובים בסקירה. בנוסף, חשוב לציין כי קצב עליית מחירי הדירות השנתי, ברבעון השני, הואט דרמטית והוא עומד כעת על ארבעה אחוז בשנה, ירידה של כ-33 אחוז לעומת הרבעון שלפניו ו-50 אחוז לעומת הרבעון האחרון של שנת 2016. היקף המשכנתאות שנטל הציבור בחודש יוני 2017 עמד על כ- 4.88 מיליארד שקל, נמוך בכ- 14.9 אחוז יחסית לחודש יוני 2016, וזאת, כתוצאה מההאטה הדרמטית בפעילות בענף. השוק ממשיך לבחון את דרכו ואת פעולות הממשלה בתחום".

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר