הדמיה של שני בניינים אחרי תמ"א 38 ברחוב טשרניחובסקי 13 וברחוב אנילביץ' 17. ביצוע הדמיה: סיטי בי אדריכלים
הדמיה של שני בניינים אחרי תמ"א 38 ברחוב טשרניחובסקי 13 וברחוב אנילביץ' 17. ביצוע הדמיה: סיטי בי אדריכלים

עתירה מנהלית נגד הועדה המקומית לתכנון ובנייה ומהנדסת העיר

חברת אבגד בירוק עתרה בשל סירוב הוועדה והמהנדסת להעניק היתר בניה לחיזוק שני בניינים בדרך של תמ"א 38

פורסם בתאריך: 27.8.17 13:13

חברת אבגד בירוק בע"מ הגישה החודש עתירה מנהלית נגד מהנדסת העיר, ענת צ'רבינסקי, ונגד הועדה המקומית לתכנון ובנייה כפר סבא. את העתירה הגישה החברה עקב סירובה של הועדה המקומית ושל מהנדסת העיר להנפיק היתר בנייה לחיזוק שני בניינים המצויים על אותה החלקה, האחד ברחוב טשרניחובסקי 13 והשני ברחוב אנילביץ' 17, בדרך של תמ"א 38, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה את הבקשה להיתר הבנייה שהגישה החברה בחודש אפריל בשנה שעברה.

לטענת החברה, למרות שכל תנאי החלטת הועדה מולאו, הדרג המקצועי בועדה ומהנדסת העיר התלו את מתן ההיתר בתנאי שלא צוין בהחלטת הועדה מחודש אפריל אשתקד, ומסרבת כעת להנפיק את היתר הבנייה.

במסגרת פרויקט התמ"א 38, מבקשת החברה להוסיף לכל אחד משני הבניינים, בני ארבע קומות כל אחד,  2.5 קומות כך שבסך הכול לשני הבניינים יחד יתווספו 24 יחידות דיור, נוסף ל-32 יחידות הדיור הקיימות כיום.

כיום קיימת לשני הבניינים חנייה משותפת בעלת 20 מקומות חנייה. לאור תוספת יחידות הדיור שהחברה מבקשת לבצע, היא ביקשה להסדיר במקום 33 מקומות חנייה, כש-22 מהן במתקני (מכפילי) חנייה. זהו, טוענת החברה, מספר המקומות המקסימלי שניתן להסדיר במקום החנייה בהתחשב במרחבים המוגנים שהחברה התחייבה להוסיף לדירות הקיימות.

עוד טוענת החברה כי כבר בתחילת הדרך היא הבהירה לגורמי התכנון בועדה המקומית שאם היא תידרש להסדיר חנייה אחת עבור כל דירה חדשה בפרוייקט, הדבר יחייב התקנת מתקן רובוטי, שעלותו כ-150 אלף שקלים לכל חנייה מה שלטענתה יסכל את הפרויקט בשל חוסר כדאיות כלכלית.

הועדה המקומית ומהנדסת העיר קיבלו את עמדת החברה גם במהלך הדיונים בועדה המקומית וגם בערר שהוגש בשנת 2014 לועדה המחוזית מטעם תושבים מבניינים סמוכים. הדיירים טענו כי מספר החניות שהוצע על ידי החברה משביע רצון, בין היתר משום ששני הבניינים יושבים על ציר תחבורה ראשי שיפחית את ההסתמכות על רכבים פרטיים.

לאחר הערר שנדחה על ידי הועדה המחוזית, הגישה כאמור החברה בקשה מתוקנת להיתר בנייה באפריל אשתקד זאת לאחר תיקונים והועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה  שוב את הבקשה להיתר הבנייה עם מספר החניות המבוקש של החברה.

בחברה טוענים כי לאחר אישור הועדה, החברה פנתה למחלקת התחבורה של הועדה המקומית לתכנון ובנייה והופתעה לגלות שאלו דרשו מהחברה להסדיר במגרש עוד 11 מקומות חנייה נוספים כתנאי להיתר, תנאי שכאמור לא עלה קודם לכן ולא צוין בהחלטת הועדה. בעקבות כך התנהלו חילופי מכתבים בין החברה לבין מהנדסת העיר, שדרשה פתרון ל-11 מקומות חנייה נוספים. בחברה טוענים כי מדובר ב"גזר דין" מוות לפרויקט. עוד הם טוענים כי מדובר בהתנערות מהחלטת הועדה לאשר את הבקשה להיתר הבנייה שכללה את הסדרת 33 מקומות החנייה.  לאור מענה מהנדסת העיר, הגישה בתחילת החודש עתירה מנהלית כנגד הועדה המקומית וכנגד מהנדסת העיר לבית המשפט המחוזי בלוד. השופט, ד"ר אחיקם סטולר, קבע כי הדיון בנושא העתירה ייערך בראשית חודש פברואר.

מעיריית כפר סבא נמסר: "הנושא הובא לפתחו של בית המשפט ויובהר שם ולא מעל דפי התקשורת".

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר