השטח ברחוב ספיר. צילום עזרא לוי
השטח ברחוב ספיר. צילום עזרא לוי

בוטל ההיתר להקמת 3,262 חניות בשכונה הירוקה

ועדת הערר המחוזית ביטלה את היתר הבנייה שאישר לחברת אמות להקים חניון בן תשעה מפלסים מתחת למבנה תעסוקה עתידי של חברת אמדוקס בשכונה הירוקה הצפונית

פורסם בתאריך: 11.6.17 13:29

ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה ביטלה ביום שלישי את החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא, ואת היתר הבנייה שהוצא מכוחה, שאישר לחברת אמות להקים חניון בן תשעה מפלסים תת קרקעיים בו ייבנו 3,262 מקומות חנייה למבנה תעסוקה עתידי, ברחוב ספיר, בשכונת 80, השכונה הירוקה הצפונית, בסמוך לבית ספר ש”י עגנון. ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי כל חברי הועדה.
את הערר הגישו בחודש מרץ תושבים בשכונה הירוקה, “חברי ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה”, לאחר שגילו על החלטת הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא שניתנה בחודש יולי, רק במהלך חודש פברואר השנה בעקבות כתבה שפורסמה בחודש זה בעיתון “גלובס”. “כעולה מהכתבה שפורסמה בעיתון גלובס, נראה כי אישור הבקשה ומתן ההיתר ‘המהיר’ נבע מכך שבאותם חודשים התמודדה המשיבה 2 (חברת אמות) במכרז פרטי רחב היקף של חברת אמדוקס שמטרתו איתור מקום חלופי למשרד אמדוקס הכוללים כ-70 אלף מ”ר עילי וכ-3,300 מקומות חנייה לעובדי החברה” כתבו התושבים בערר באמצעות עו”ד אלי וילצ’יק, וטענו כי מימוש ההיתר יביא לאסון תחבורתי בשכונה ויפגע משמעותית בחיי התושבים.
חברי הועדה המחוזית כתבו בהחלטה בפרק דיון והכרעה, כי בהוראות התוכנית נקבע כי “החנייה לאזור התעסוקה עפ”י תקן משרד התחבורה בזמן מתן ההיתרים”, ושבמועד מתן ההחלטה של הועדה המקומית על מתן ההיתר חל “התקן הישן”, לפיו יכולה אמות להקים 976 חניות בלבד בחישוב היחס בין מספר החניות לשטח הבנוי. “החניות המבוקשות הנם פי שלושה לערך מהחניות על פי התקן כקבוע בתכנית החלה”, כתבו חברי הוועדה, “הבקשה נשוא ערר זה אינה תואמת את התכנית החלה ולא ניתן לאשרה”.
עוד כתבו: “מדובר בבקשה לבניית מבנה תת קרקעי גדול מימדים ומשמעותי וגדולה ככל שתהא חשיבותו של אינטרס המשיבה 2 (חברת אמות) או העיר כפר סבא להקים קמפוס עבור חברת אמדוקס, לא ניתן להותיר על כנה החלטה שסוטה באופן כה בוטה מהתכנית החלה ויוצרת עיוות תכנוני לא ראוי ולא חוקי”.
מאמות נמסר: “ביטול ההיתר היא החלטה שתפגע בראש ובראשונה בתושבים אשר לא יקבלו מענה תחבורתי ראוי. היא התקבלה להערכתנו, כתוצאה מלחץ אינטרסנטי צר. אנו לומדים את ההחלטה לעומקה ומתכוונים לערער עליה”.
מעיריית כפר סבא נמסר: “אנו מכבדים את החלטת ועדת הערר. קיבלנו את החומר, נלמד אותו ונתייחס בהתאם”.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר