קניון-G. צילום עזרא לוי
קניון G. צילום עזרא לוי

קניון G מתרחב. מנסה להביא את דקתלון לכפר סבא

מפעל המים כפר סבא, וחברת גזית גלוב קרובים לחתימה על הסכם מכירת קרקע של המפעל סמוך לקניון והקמת 10,000 מ"ר של מסחר ומשרדים. המטרה: דקתלון ומותגים גדולים נוספים

פורסם בתאריך: 2.10.17 09:33

מפעל המים כפר סבא, וחברת גזית גלוב ישראל, הבעלים של קניון G בעיר, קרובים לחתימה על הסכם מכירת קרקע של המפעל, סמוך לקניון, לצורך הרחבת הקניון והקמת מבנה ובו 10,000 מ"ר של מסחר ומשרדים. מנכ"ל גזית גלוב ישראל, ירון אשל, אמר שבחברה מנסים לעניין את רשת חנויות הספורט העולמית דקתלון להיכנס למתחם החדש. "ברור שאם דקתלון לא יהיה אצלנו הוא יהיה במקום אחר באזור השרון, ואנחנו נעשה כל מאמץ שהוא יהיה אצלנו. ברור שאם דקתלון יהיה כאן, גם מותגים נוספים ירצו להגיע", אמר אשל.

מדובר במשבצת קרקע בשטח של עשרה דונם, סמוכה ממערב לקניון G. לפי ההסכם המתגבש, גזית גלוב תשלם למפעל המים מחצית מהסכום על הקרקע תמורת כניסתו של המפעל לשותפות במתחם החדש. לפי הודעת החברה, החברות יקימו מנהלת משותפת לניהול המיזם המשותף משלב התכנון וההקמה ועד שיווק הנכסים שיוקמו. מנכ"ל גזית גלוב אשל סירב לחשוף את שווי הקרקע שהעריך שמאי מכריע במסגרת המשא ומתן בין הצדדים.

"אני מקווה שנבשיל לחתימה בשבועות הקרובים. מדובר בטווח זמנים של בערך חודש", אומר אשל, "קניון G והמתחם החדש יהיו מחוברים קונספטואלית, וזו למעשה הרחבה של הקניון. מבחינה פיזית, נבדוק תיכנונית איך ניתן לבצע את החיבור בין המתחמים. למעשה מדובר באגף חדש של הקניון, שבו כמה מאות מקומות חניה, אבל עם אופי שונה ודיירים שונים. למרות שיש לנו זכויות גם למסחר וגם למשרדים, קודם כל נתחיל במסחר ובהתאם לביקוש נראה מה יהיה עם משרדים".

מגזית גלוב נמסר כי "הליך השותפות מגיע לאחר שמפעל המים פרסם "קול קורא" בו פנה לגופים עיקריים בתחום הנדל"ן. בעקבות פניה זו קודם משא ומתן ישיר בין מפעל המים לגזית גלוב ישראל בהתייחס לעקרונות עליהם הוחלט בהנהלת מפעל המים, לפיהם הקרקע תמומש בחלקה, לפי ערכי שוק, לצורך מקסום ערכה והפיכתה למקור הכנסה נוספת וקבוע עבור מפעל המים לטווח הארוך. מיזם משותף זה מבוסס על שותפות, בחלקים שווים, עם גופים בעלי איתנות פיננסית ומומחיות בייזום נכסים מניבים, שיווקם וניהולם".

נזכיר שמפעל המים הוא אגודה שיתופית חקלאית שבה חברים כל תושבי כפר סבא. יו"ר מפעל המים, איציק יואל, סירב להתייחס לדברים.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. קונה

    אין טעם. חנות מנוהלת רע. יסגרו תוך שנה.
    לא ראיתי מעולם חנות ריקה במשך חודשיים.
    התרוצים נגמרו. ההפסדים בדרך

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר