השטח ברחוב ספיר. צילום עזרא לוי
השטח ברחוב ספיר. צילום עזרא לוי

חניון הענק בירוקה: התושבים גייסו את הסכום הדרוש למימון המאבק המשפטי

ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה גייס בתוך פחות מחודש יותר מ-25 אלף שקל לקראת הדיון בחודש הבא בבית המשפט המחוזי

פורסם בתאריך: 2.10.17 18:32

בתוך פחות מחודש הצליחו חברי "ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה" לגייס יותר מ-25 אלף שקלים, לצורך מאבקם המשפטי בחברת אמות. החברה מבקשת להקים סמוך לבית הספר ש"י עגנון בשכונה הצפונית חניון תת קרקעי עם תשעה מפלסים ובו 3,262 מקומות חניה, חניון שאמור לשרת לפי התכנון בניין משרדים גדול שייבנה במקום.

התושבים החליטו לגייס את הסכום למימון המאבק המשפטי בעקבות עתירה מינהלית שהגישה חברת אמות נגד החלטת ועד הערר המחוזית לתכנון ובנייה, שביטלה כזכור את היתר הבנייה שניתן לחברה. באמצעות אתר מימון ההמונים giveback, גייסו חברי הוועד 26,050 שקלים שתרמו 215 אנשים. מי שאמור לייצג את התושבים בעתירה הוא עו"ד אלי וילצ'יק, מי שייצג אותם בערר שהגישו נגד החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא מחודש יולי אשתקד, לאשר לאמות את הקמת החניון.

בערר שהגישו התושבים, ושאותו קיבלה ועדת הערר המחוזית ביוני, הם כתבו שגילו על ההיתר שניתן להקמת החניון מכתבה שהתפרסמה בעיתון גלובס: "כעולה מהכתבה…נראה כי אישור הבקשה ומתן ההיתר המהיר נבע מכך שבאותם חודשים התמודדה חברת אמות במכרז פרטי רחב היקף של חברת אמדוקס, שמטרתו איתור מקום חלופי למשרדי אמדוקס הכוללים כ-70 אלף מ"ר עילי וכ-3,300 מקומות חניה לעובדי החברה", וטענו כי מימוש ההיתר יביא לאסון תחבורתי בשכונה.

נציין שלאחר החלטת ועדת הערר, פורסם שחברת אמדוקס האריכה את חוזה השכירות שלה במיקומה הנוכחי ברעננה לתקופה של עשר שנים נוספות. יחד עם זאת, צוין כי יש לה תחנת יציאה בעוד כחמש שנים, ביוני 2022, כך שתוכל לעזוב לפני סיום התקופה.

עיקר המחלוקת היא סביב אופן חישוב מספר מקומות החניה בהתאם לשטח הבנוי. חברי הוועדה כתבו כי אמות יכולה על פי תקן משרד התחבורה בזמן מתן היתרים להקים 976 מקומות בלבד, בחישוב היחס בין מספר החניות לשטח הבנוי.

חברת אמות טענה בעתירה המנהלית שהגישה כי ככל שבית המשפט יקבע כי נפל בהיתר פגם כלשהו הפגם ניתן לריפוי באמצעות דוקטרינת הבטלות היחסית יש לבטל את החלטת ועדת הערר, או להורות על תיקון ההיתר כך שמספר החניות יצומצם.

מועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה נמסר: "אנחנו נרגשים מההיענות המהירה של תושבי השכונות הירוקות ומודים למאות בתי האב שהתגייסו ותרמו מכספם למאבק ולכל התושבים המתנדבים שעזרו בגיוס…אמות מתעקשת לגרור את הסאגה הזו עד לבית משפט המחוזי ובזכות ההתגייסות של תושבי השכונות, אנחנו נתייצב מולם לוודא שהחלטת ועדת הערר, ולפיה היתר שניתן לאמות היה עיוות תכנוני לא ראוי ולא חוקי, תישאר על כנה".

דיון בעתירה המינהלית אמור להתקיים בחודש הבא בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד.

 

 

 

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר