השכונה הירוקה הצפונית. צילום איתמר סיידא
השכונה הירוקה הצפונית. צילום איתמר סיידא

חברי המועצה החליטו: אולפני טלוויזיה בשכונה הירוקה הצפונית במקום בית ספר

חברי הוועדה המקומית הצביעו בעד העברת התוכנית להקמת המכללה לוועדה המחוזית. הצעה לסדר של יובל לוי להקים בשטח בית ספר נדחתה

פורסם בתאריך: 10.12.17 17:22

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה כפר סבא אישרה בישיבתה ביום רביעי שעבר להעביר את תוכנית הקמת מתחם קריית התקשורת בשכונה הירוקה הצפונית לדיון בוועדה המחוזית, במסגרת אימוץ הליכים.

מדובר בתוכנית איחוד וחלוקה ושינוי יעוד קרקע מציבורי למסחר ותעסוקה, בשטח כולל של 15.5 אלף מ"ר, ברחוב לוי, בצפון השכונה הירוקה הצפונית, לצורך הקמה בין השאר של אולפני טלוויזיה ומכללה לתקשורת. התוכנית מציעה חלוקה חדשה של השטח לארבעי תאי שטח במקום שניים, כשבשלושה מהם יהיה עירוב שימושים לבנייני ציבור, תעסוקה ומסחר ואילו בתא שטח אחד נותר ייעוד למבנים ומוסדות ציבור, ללא עירוב שימושים.

"התוכנית מציעה קומפלקס עירוב שימושים אשר יהיה פעיל בשעות שונות של היום, ימשוך קהל סטודנטים לתקשורת, עובדי משרדים ושימושים ציבוריים לרווחת תושבי כפר סבא", נכתב בחוות דעת מהנדסת העיר. עוד נכתב כי התוכנית תאפשר פיתוח שטחי תעסוקה ומסחר שיתרמו לכלכלת העיר.

התוכנית אושרה כבר בישיבת הוועדה המקומית באפריל השנה, והופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ב-2 ביוני, אך לשכת התכנון קבעה כי התוכנית נקבעה כטעונה אישור השר. הוועדה המחוזית טענה אז כי הגדלת שטח שאינו ציבורי על חשבון שטח ציבורי איננו בסמכות הוועדה המקומית. כדי לאשר את התוכנית נדרשו חברי הוועדה המקומית לקבל בישיבת הוועדה ביום רביעי לקבל החלטה לאימוץ הליכים על ידי הוועדה המחוזית, החלטה שכאמור אושרה.

יובל לוי

יובל לוי

להחלטת הוועדה המקומית התנגדו ארבעה חברי מועצה, בהם גם יו"ר האופוזיציה מסיעת תפו"ח יובל לוי. בישיבת מועצת העיר, שגם בה התנגד לוי להחלטה, הוא כתב כי "תושבי השכונות הירוקות צמאים לתכנון עירוני ציבורי. לא יתכן שמעט השטחים החומים הנותרים יוותרו ללא יעוד, וישמשו לקידום תוכניות עסקיות של יזם כזה או אחר. מה שחסר בשכונות הירוקות זה מוסדות חינוך על יסודי, חטיבה ותיכון, ואף בית ספר יסודי נוסף. למדנו מספר התקציב כי בשנת 2018 אין כוונה להוסיף אף תיכון או חטיבה בעיר. מכאן שגם לא בשכונות הירוקות. מכללה לתקשורת איננה עומדת בראש מעייניהם של תושבי העיר או השכונה. ככל שתימשך המכירה השיטתית של שטחי ציבור לא יוותרו שטחים להקמת מוסדות הציבור שבהם יש צורך של ממש, קרי בתי הספר. למעלה מעשרים אלף תושבי השכונות הירוקות מבקשים פתרון למוסדות חינוך ולתחבורה שתאפשר את קיום החיים בשכונה. יש לעצור את מכירת הקרקעות ולייעד אותם לטובת השירותים אשר נדרשים לתושבים, ולא לטובת אינטרסים של בעלי עסקים".

 

לוי הציע כי "לא ימכרו שטחים ציבוריים בעיר כפר סבא באופן כללי, ולא יקודמו תוכניות לעירוב שימושים בכלל ובפרט במתחם קניאל או במתחם קריית התקשורת, וזאת עד אשר תוצג למועצת העיר תוכנית המפרטת את היעודים של כלל השטחים הציבוריים בשכונות הירוקות ובדגש על תכנון מוסדות חינוך".

עוד הציע כי העירייה "תייעד שטחים ציבוריים בשכונות הירוקות לבניית חטיבת ביניים ותיכון, בעדיפות ראשונה, וזאת עד אשר תצליח לספק שרות זה לכל התלמידים משכונות מערב העיר", וכן כי "בטרם הבאת תוכניות אשר יש בהם שינוי יעוד של שטחים ציבוריים בפני מליאת ועדת התכנון, תינתן לחברי ועד השכונה הרלוונטית הזכות להציג את עמדת תושבי השכונה בפני חברי המליאה".

הצעתו לסדר ירדה מסדר היום של ישיבת המועצה ברוב חברי המועצה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר