ניידת משטרה. צילום זאב שטרן
ניידת משטרה. צילום זאב שטרן

כתב אישום נגד השוטר שתקף את סמנכ"ל הפועל כפר סבא

הפרקליטות מאשימה את אורן שון כי נגח בפניו של גיא בלום במהלך משחק מול הפועל תל אביב ועיקם את אצבעותיו מתוך מטרה להכאיב

פורסם בתאריך: 2.8.17 13:17

בנושא אחר, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד אורן שון, שוטר אשר שימש כמאבטח בלויטה במשחק מול הפועל תל אביב בחודש פברואר. השוטר מואשם בגין תקיפה הגורמת חבלה, שיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה. על פי כתב האישום, סמוך למחצית המשחק התהלך שון באזור האסור בשהייה, תוך שהוא משוחח במכשיר הטלפון הנייד שברשותו, וזאת חרף האיסור לעשות כן. גיא בלום, סמנכ"ל מועדון, אשר היה אחראי על כך שאיש לא יתקרב אל כר הדשא, הבחין בשוטר, ניגש אליו וביקש ממנו להתפנות מהמקום. משבחר להתעלם, פנה אליו שוב והפציר בו לעזוב את האזור האסור בשהייה. שון מצדו, התעלם במכוון מהבקשה. ובשלב מסוים, התקדם לעבר בלום, צעק עליו וגידף אותו, רכן קדימה לעברו ונגח בפניו. כתוצאה מהנגיחה נגרמה לבלום חבלה במצחו.

לאחר זמן מה, הבחין בלום שוב באורן שון כאשר הוא מתהלך בתחומי האצטדיון ומלווה על ידי קצין משטרה. בלום החל לתעד, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו, את שון, תוך שהוא מבקש ממנו להזדהות. הנאשם לא נעתר לבקשה וסירב להזדהות חרף העובדה שנתבקש מספר פעמים לעשות כן. בתגובה, הודיע שון כי במידה ולא יחדול ממעשיו, יעכבו בגין הפרעה לשוטר והכשלתו במילוי תפקידו. לפתע, אחז שון את ידו השמאלית של גיא בלום בחוזקה, סובבה אל מאחורי גבו תוך שהוא מטיח בו מספר פעמים "אני אראה לך מה זה", ובעוד בלום צווח מכאב. בשלב זה, מספר שוטרים נוספים אשר הבחינו כי שון עוצר את בלום, מבלי שהיו מודעים לכל ההתרחשות אשר קדמה למעצר, אחזו בבלום, הפילוהו ארצה, ריתקו אותו ואזקו את ידיו מאחורי גבו. לאחר שבלום נאזק, בעודו שכוב על הארץ, על בטנו, אחז הנאשם, ללא כל צורך או סיבה, באצבעותיו והחל לסובבן, במטרה להכאיב לו. בהמשך, במהלך הובלתו אל מחוץ לאצטדיון, גידף אותו שון ואיים עליו.

אף ניסיונותיו של מר סתיו שחם, מבעלי מועדון הכדורגל הפועל כפר סבא, לשכנע את הנאשם לשחרר את אזיקי ידיו של המתלונן עלו בתוהו, תוך שהנאשם מאיים עליו באומרו שאם לא יעזוב את המקום הוא יביא למעצרו. עם תום האירוע כתב הנאשם דו"ח פעולה ממנו השמיט במכוון פרטי אירוע רבים, לרבות את דבר הנגיחה שנגח בבלום, וזאת כדי להרחיק עצמו מהאירוע, ככל הניתן. במעשיו האמורים לעיל תקף הנאשם שלא כדין את המתלונן וגרם לו חבלה וכן עשה שימוש לרעה בכוח משרתו כשוטר משטרת ישראל, וכן עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

"אני גאה במשטרת ישראל שבדקה באופן מקצועי, יסודי, ופעלה כנדרש כנגד השוטר שפגע בסמנכ"ל המסור של המועדון, גיא בלום", אמר בתגובה סתיו שחם. "גיא משרת את מועדון הפועל כפר סבא נאמנה מזה 4 שנים, נותן את כל נשמתו ואהבתו למועדון הזה, וכעת הוא סובל מבעיות פיזיות באצבעותיו רק בגלל שניסה לשמור על הסדר במשחק במסגרת תפקידו.
אני שמח שמשטרת ישראל פועלת לעשיית הצדק".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר