בלה מסיקה
בלה מסיקה

למרות ההצבעה: בלה מסיקה לא מוותרת על ראשות הנהגת ההורים

15 חברי הנהגה הצביעו בעד הדחתה של מסיקה, אחד נמנע ו-15 אחרים סירבו להשתתף. מסיקה: "אני ממשיכה להיות היו"ר"

פורסם בתאריך: 10.7.17 12:42

בתום ישיבה סוערת של הנהגת ההורים של כפר סבא שהתקיימה אתמול (ראשון) לא ברור מה מעמדה של יושבת ראש ההנהגה, בלה מסיקה, ש-15 חברי הנהגה הצביעו בישיבה בעד הדחתה מהתפקיד ואחד נמנע. כ-15 הורים אחרים שהשתתפו בישיבה סירבו להשתתף בהצבעה ויצאו מהאולם. מסיקה אמרה לאחר ההצבעה: "אני יושבת הראש, וממשיכה להיות יושבת הראש". העניין יעבור ככל הנראה לבחינה של פורום ועדי ההורים היישוביים הארצי.

נזכיר כי בשבוע שעבר זימנה מזכירת ההנהגה דנה שוסטר את הישיבה, בעקבות 15 פניות של חברי הנהגה שביקשו לקיים דיון בהדחתה של מסיקה. הרקע היה ויכוח שהתפתח בין כמה מחברי הנהגת ההורים העירונית לבין מסיקה, בעקבות פוסט שלה בו האשימה את יושבי ראש ועדי ההורים בתיכונים בכפר סבא בטרפוד פרויקט השאלת ספרים בתיכונים. "במהלך היום קיבלתי 15 פניות מחברי הנהגה לזימון ישיבה מיוחדת של ההנהגה העירונית, כאשר הנושא לסדר היום הינו הדחת יו"ר ההנהגה לאור התבטאויות שאינן הולמות את התפקיד, ניהול כושל של פעילות ההנהגה וחוסר אמון ביו"ר המכהן, כך לגישת הפונים", כתבה שוסטר בזימון.

בישיבה אתמול, שהיתה אחת הגדולות שהיו בהנהגת ההורים, השתתפו כ-30 חברי הנהגה. מסיקה ניהלה את הישיבה וחברי ההנהגה דנו בהתנהלותה כיושבת ראש ההנהגה עד כה, ובהתנהלותה מול יושבי ראש ועדי התיכונים בנושא השאלת הספרים. כמה חברי הנהגה טענו שמסיקה נהגה בחוסר שקיפות, בין השאר בעניין הפיילוט העירוני בגני היול"א ובעניין פגישות שקיימה עם גורמים בעירייה ועם מנהלים בבתי ספר מבלי ליידע את יושבי ראש ועדי ההורים בבתי הספר. כמה חברי הנהגה ביקשו בישיבה ממסיקה לסיים את תפקידה או להעמיד את עצמה לבחירה מחדש בתחילת שנת הלימודים הבאה, אך היא סירבה. חברי ההנהגה החליטו לקיים את ההצבעה להדחתה, אך היא סירבה להעלות את ההצבעה לסדר ויצאה מהישיבה. בהצבעה, נכחו 16 חברי הנהגה. אחד מהם סירב להצביע ו-15 הצביעו בעד ההדחה. שאר חברי ההנהגה סירבו לקחת חלק בהצבעה ויצאו מהאולם. חברי הנהגה אמרו כי מסיקה הודיעה להם שלא תכבד את ההחלטה משום שלטענתה ההצבעה אינה חוקית שכן רק יושבת הראש יכולה להעלות הצעה לסדר. כמה חברי הנהגה אמרו שלא ייתכן שיושב ראש ההנהגה יעלה הצעה לסדר להדיח את עצמו.

"אנחנו נפגענו מאוד מבלה ולסקטורים שלמים בהנהגה אין אמון ביו"רית שאמורה לייצג אותנו" אומרת יפית גולדספט, יו"ר ועד ההורים של תיכון רבין, "זה לא רק בגלל העניין עם השאלת הספרים, היא פועלת בחוסר שקיפות ולא משתפת את ההנהגה בפגישות מול העירייה, ופועלת מאחורי הגב שלנו ומכפישה את שמנו בפייסבוק, ולכן קשה לנו לשתוק. אנחנו ביקשנו את התהליך הזה, שהוא מקובל, כי כשאין לך אמון במישהו אתה פועל על מנת שייבחר מישהו שכן תוכל לתת בו אמון. כיבדנו אותה בישיבה ונתנו לה לנהל אותה, חברי ההנהגה הביעו את דעתם ואמרנו בסופו של דבר שאנחנו רוצים להגיע להצבעה, שזו הייתה מטרת הישיבה. היא אמרה שהיא לא מעלה את הנושא להצבעה ולכן ההצבעה לא תהיה חוקית, וכשאנשים שמעו את זה היו כאלה שיצאו כי הם חשבו שאין טעם לקיים את ההצבעה. בחדר הצביעו 15 אנשים בעד ההדחה ואחד נגד, חצי מתוך חברי ההנהגה. עם תוצאות כאלה, איך אפשר לנהל ככה את ההנהגה? כשכל כך הרבה אנשים לא מאמינים בדרך שהיא מתווה? כולנו יורקים דם בשביל הילדים שלנו, והיא יכולה לבוא ולהגיד, לא הצלחתי בתפקיד, עם כל הכוונות הטובות, ולכן אני יורדת מהתפקיד. לכולנו ההליך הזה לא נעים ולא רצינו להגיע אליו. אנחנו הצענו לפני כן הצעת פשרה מכובדת, שיתקיימו בחירות באוקטובר והיא תציע את עצמה מחדש, אבל היא לא קיבלה את ההצעה הזו ולא את תוצאות ההצבעה".

גולדספט התייחסה גם לעניין ספירת הקולות של מי שיצא החוצה ולמחלוקת בין חברי ההנהגה למסיקה, על העלאת נושא ההדחה להצבעה: "זה הרי אבסורד, אף יו"ר לא יעמיד את עצמו להדחה, ובעניין אלו שיצאו, אני חושבת שאם אתה בא לישיבה וברגע ההצבעה אתה בוחר לצאת, אתה במקרה הטוב או נמנע או לא נוכח ולכן קולך לא יכול להיספר. אנחנו, כל מי שפעל כדי שהישיבה הזו תתקיים, נלמד את החוק ונמשיך לפעול כדי שאו שיתקיימו בחירות באוקטובר או שתתקיים ישיבת הדחה נוספת. אנחנו כחברי הנהגה חוזרים ומפצירים בה לכבד את ההנהגה ולפרוש בצורה מכובדת או להעמיד את עצמה באוקטובר לבחירות מחודשות".

הורה אחר מההנהגה אמר: "במהלך הישיבה שבו ופנו נציגי בתי הספר ליו"ר וקראו לה לסיים את תפקידה או להעמיד את עצמה לבחירה מחדש עם תחילת שנת הלימודים, והיא סירבה ואמרה שלא תקבל כל תוצאה נגדה. ההצעה הייתה שיתוקנו הדברים ואם הכל יסתדר בהנהגה, לא יהיה צורך לעשות בחירה מחדש באוקטובר. היו בישיבה הרבה מאוד חילופי האשמות הדדיים, והיו מי שאמרו שזה לא מכובד שאנחנו מגיעים להליך של הדחה. בסופו של דבר, עכשיו ברור לכולם שחצי מההנהגה לא תומכים בה וזה פילג מאוד את ההנהגה. כנראה שעכשיו פורום ההורים הארצי יידרש להתערב בנושא".

אחת מהנוכחות בישיבה הסבירה למה בחרה לצאת מההצבעה: "אנחנו לא יודעים אם להצבעה הזו יש השלכות. אני ברמה ההומנית לא הייתי מוכנה להשתתף בדבר הזה. לא משנה מה הסיבה, לא רציתי לקחת חלק בהליך כזה ובאופן שבו הוא בוצע ולתת לו יד, ולכן יצאתי. חשבתי שזה מבזה ומשפיל. אנחנו הורים לילדים ואנחנו צריכים לשמש דוגמה. לכל אדם הזכות להביע את דעתו, אבל לעשות את זה כמו שזה נעשה, ולבטל את קולם של האנשים שיצאו – כי לפי מה שנאמר לנו, הקולות שלנו לא יחשבו – זה לא מקובל".

בלה מסיקה אמרה ל"צומת השרון": "אני היו"ר, ואני ממשיכה להיות היו"ר, אין שום החלטה. היה מה שהיה, אנחנו עם הפנים קדימה יש המון עשייה לעשות. הכל בסדר".

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר