חטיבת שרת. צילום עיריית כפר סבא

האם זה יקרה? העירייה הודיעה כי היא נערכת להחזרת תלמידי ז'-י' ברביעי

כך הודיעה העירייה אתמול בערב, בהתאם להחלטת פורום ה-15, שהודיע על הקדמת החזרה לבתי הספר של תלמידי שכבות אלו ופרסם את מתווה הלמידה. משרד החינוך: "במדינת ישראל יש חוק"

פורסם בתאריך: 22.2.21 08:01

עיריית כפר סבא הודיעה אתמול בערב כי היא נערכת לחזרה מיידית ללימודים של תלמידי כיתות ז' – י', החל מיום רביעי הקרוב, בהתאם להחלטת פורום ה-15 בו חברה גם כפר סבא יחד עם רשויות אחרות. ראש העירייה רפי סער פנה בשבוע שעבר לשר החינוך יואב גלנט, בבקשה להחזיר את התלמידים בערים ירוקות וצהובות, דרישה שנתקלה בסירוב מצידו של משרד החינוך. השבוע הצטרפו לדרישה של סער כל ראשי פורום ה-15 ולאחר דיון חירום שהתקיים אתמול הוחלט להחזיר את התלמידים לבתי הספר בקפסולות בכיתות ובמרחבים הפתוחים ובשילוב למידה מרחוק. סער אמר: "לא ייתכן שיפתחו קניונים, חדרי כושר, חנויות ואירועים, וישאירו  את שכבת הגיל הזו, שלא למדה כמעט שנה, שוב בבית. תלמידים אלה הם הנפגעים העיקריים מהמצב, חברתית, נפשית ולימודית, והגיע הזמן לאפשר להם לחזור למסגרת שחשובה כל כך במיוחד בגיל ההתבגרות. אני משוחח עם התלמידות והתלמידים והם משוועים לחזור לספסל הלימודים ולפגוש את חבריהם ואנחנו אמונים לדאוג למצבם הנפשי ולא רק לפן הפדגוגי".

פורום ה-15 החליט שלאור העובדה שקבינט הקורונה קבע שחזרתם של תלמידי כיתות ז' עד י' לפעילות בית ספרית, תתקיים רק בפעימה השלישית, כלומר ביום ראשון ה-7.3.21, ולאור ההיעדרות ממושכת של התלמידים והשפעה הפדגוגית, החברתית והנפשית, החל מיום רביעי הקרוב ה-24.2.21 יאפשרו עיריות הפורום למנהלי בתי הספר להחזיר את תלמידי כיתות ז'-י' לפעילות בית ספרית, על פי המתווה הבא: 1. תלמידי ז' עד י' יגיעו לבית הספר לכל הפחות פעמיים בשבוע (4 שעות בכל אחד מהימים), או 3 פעמים בשבוע ל-3 שעות בכל פעם. 2. אין הכרח ללמד את כלל מקצועות הלימוד בזמן השהייה בבית הספר. 3. חלק מן המקצועות ימשיכו להילמד מרחוק. 4. ניתן יהיה ללמד במשמרות. 5. ניתן יהיה לשלב בין למידה בכיתה (9-8 שעות שבועיות לפחות) לבין למידה במרחבים חוץ כיתתיים. 6. אופן חידוש הלימודים בבית הספר ייעשה לפי שיקול דעת המנהל/ת ובהתייעצות עם העירייה, ותוך התייחסות להיקף המתחסנים בקרב צוותי ההוראה, היקף ההתחסנות הכללי בשכונות מהן מגיעים התלמידים, גודל בית הספר ומספר התלמידים.

קיראו גם:

בראשון: תלמידי ה'-ו' ו-י"א-י"ב חוזרים לבתי הספר, תלמידי החטיבות יקיימו מפגשים

במכתב אותו הפיץ הפורום הם ציינו כי אין לכפות או לחייב את המנהלים וצוותי ההוראה להפעיל מתווה זה. "פורום ה-15 וראשיו מודעים, מכירים ומוקירים את דאגתם וכאבם של המנהלים וצוותי ההוראה למערכת החינוך, ולכך שלדעת רבים אינה זוכה לעמוד בראש סדר העדיפויות, כפי שראוי היה. פורום ה-15 רואה במנהלי בתי הספר ובצוותי ההוראה את המגדלור המנהיגותי החינוכי של המדינה, ובימים אלה של משבר בריאותי וחברתי קשה אף ביתר שאת". הם מציניים שראשי הערים ועיריות פורום ה-15 מתחייבים להעניק למנהלים ולצוות ההוראה את מלוא הגיבוי הנדרש לצורך הפעלת מתווה זה ומקווים שרשויות מקומיות נוספות תצטרפנה למתווה שלהם.

ממשרד החינוך נמסר: "במדינת ישראל יש חוק, שכולנו מחוייבים לפעול על פיו. אנחנו סומכים על הרשויות, כמנהיגי ציבור, שישמרו על החוק ויפעלו בהתאם להנחיות קבינט הקורונה, שהוא הגוף המנחה בעת חירום".


הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר