צילום אילוסטרציה: מישל גבינט
צילום אילוסטרציה: מישל גבינט

משבר הסייעות הסתיים, אבל 15 גני ילדים בכפר סבא נותרו בלי מענה

גני טרום טרום חובה שבהם פחות מ-27 ילדים נאלצים להסתפק מסוף השבוע שעבר בסייעת אחת בלבד

פורסם בתאריך: 6.11.17 13:35

עיריית כפר סבא החליטה להמשיך לממן את תקן הסייעת השנייה בגני טרום טרום חובה בעיר שבהם בין 29-27 ילדים עד סוף חודש דצמבר, אבל 15 גני ילדים שבהם פחות מ-27 ילדים יאלצו להסתפק כבר מעכשיו בסייעת אחת בלבד. ביום רביעי שעבר השביתו הורי גן טרום טרום חובה אתרוג את הלימודים בגן במחאה על ביטול תקן הסייעת השנייה החל מנובמבר, אך ללא הואיל. ביום חמישי שעבר השתתפו ההורים בפגישה בעירייה, אך גם בה לא נרשמה התקדמות. חברת ועד ההורים בגן, אורית דומינסקי, אמרה ביום חמישי לאחר הפגישה: "לצערי אין התקדמות בנושא ובנוסף, הסייעת הנוספת עזבה היום את הגן".

יו"ר ועד הורי הגנים ערן ורנר: "כ-15 גנים נשארו ללא סייעת נוספת, גנים שבהם פחות מ-27 ילדים, כמו גן אתרוג שהוא היחיד ששבת ביום רביעי שעבר. מלכתחילה, גן אתרוג ודומיו לא היו צריכים לקבל סייעת נוספת. בהסכם המקורי עם העירייה, רק גנים שבהם בין 29-27 ילדים זוכים לסייעת נוספת במימון העירייה. בגן אתרוג ודומיו יש פחות מ-27 ילדים. כך שהם לא היו צריכים לקבל סייעת נוספת מהעירייה. הבעיה היא באופן שבו העירייה הציגה את הדברים בתחילת השנה. הייתה כאן אי הבנה. במקום לומר להורים שמגיעה להם סייעת עד סוף אוקטובר, לחודשיים, סיפרו להורים בתחילת השנה שמגיעה להם סייעת נוספת על חשבון העירייה, ללא התניית זמן. בשבוע שעבר העירייה הודיעה להורים, מהיום למחר, שהסייעת הנוספת עוזבת. ההתנהלות הזו של העירייה שגויה".

 

תגובת העירייה: "עיריית כפר סבא פועלת בהתאם להנחיות משרד החינוך ומשבצת סייעת שנייה בגני טרום טרום חובה המונים 30 ילדים ומעלה. עם זאת, מתוך ראיית טובת הילדים ובאופן חריג ויוצא דופן, קיבלה העירייה החלטה להקצות סייעת נוספת בגני טרום טרום חובה בהם 27- 29 ילדים עד לסוף חודש דצמבר על מנת לאפשר הסתגלות מיטבית. בהתייחס לגן אתרוג, אנו סומכים על הצוות המקצועי. נפגשנו בשבוע שעבר עם ההורים ושיתפנו אותם בממצאי הביקור של מפקחת הגן ומנהלת האזור שהתרשמו מעבודת הצוות החינוכי".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר