צילום אילוסטרציה עזרא לוי
צילום אילוסטרציה עזרא לוי

בעקבות השבתת גן אתרוג: להורים נקבעה פגישה בעירייה

ההורים השביתו את הגן הבוקר בעקבות החלטת העירייה לבטל את הסייעת השנייה בגן בגלל שיש בו פחות מ-27 ילדים

פורסם בתאריך: 1.11.17 13:27

בעקבות השבתת גן אתרוג הבוקר (רביעי) על ידי הורי הילדים, במחאה על ביטולה של סייעת שנייה בגן על ידי העירייה, לדברי ההורים בלי הודעה מוקדמת ובניגוד להבטחותיה מתחילת השנה, נקבעה להורי הגן פגישה מחר בעירייה בניסיון לפתור את המשבר. כך אומרת חברת ועד הורי הגן, אורית דומינסקי.

"בגלל שיקולי תקציב החליטה העירייה לבטל את הסייעת השנייה בגני ילדים שבהם פחות מ-27 ילדים", אומרת דומינסקי, "בגן שלנו יש 25 ילדים, וסייעת אחת לא מספיקה. אנחנו גן טרום טרום חובה עם הרבה מאוד ילדים קטנים שחגגו לאחרונה שלוש. אלה ילדים קטנים, שחלקם לא גמולים מחיתולים, וצריך לטפל בהם, להחליף להם בגדים כי בורח להם, ללוות אותם לשירותים כי הם לא יכולים ללכת לבד".

היא מוסיפה: "הגן שלנו הצטרף השנה לפיילוט הצהרונים של העירייה, ואנחנו ההורים קיבלנו בתחילת השנה מכתב לפיו בגני טרום טרום חובה יהיו שלושה אנשי צוות בוקר, כלומר שתי סייעות. לא היתה שום התניה למספר ילדים".

יו"ר ועד הורי הגנים בכפר סבא, ערן ורנר, אומר: "על פי החלטת משרד החינוך מלפני כארבע שנים, נקבע כי לכל גן שיש בו 30 ילדים ומעלה, תהיה סייעת נוספת על חשבון משרד החינוך ולמשך כל השנה. למרות שהממוצע הוא אכן 30 ילדים בגן, ישנם גנים עם פחות ילדים מהממוצע. לכן, לפני שנתיים עיריית כפר סבא הכריזה כי היא תממן סייעת שנייה על חשבונה בגנים מ-27 עד 29 ילדים ובאותה השנה זה היה עד חודש מרץ. שנה לאחר מכן זה התקצר עד לסוף דצמבר, ורק בגנים שהיה צורך השאירו עד למרץ. השנה העירייה שמה סייעות נוספות גם בגנים עם פחות מ-27 ילדים, כמו בגן אתרוג. אבל פתאום, העירייה החליטה שהיא 'סוגרת את הברז' ומוציאה את כל הסייעות הנוספות, כמעט 40. אנחנו בוועד התנגדנו והעירייה החזירה את המצב הקודם, של סייעות בגנים שבהם 27-29 ילדים. להורי הגנים שבהם פחות מ-27 ילדים, ושלא היו אמורים לקבל מלכתחילה סייעת נוספת, לא הודיעו שזה יהיה לחודשיים, עד אוקטובר, וההורים מאוד כועסים על זה. ועד הגנים העירוני, יחד עם הוועד הארצי, עובד על זה שתהיה סייעת נוספת באופן קבוע לכל השנה. תכנון נכון יביא לזה שזה יתוקצב על ידי משרד החינוך והרשויות המקומיות".

מעיריית כפר סבא נמסר כי בשעת ארוחת הצהריים יהיו מעתה בגן אתרוג ארבע נשות צוות. "עיריית כפר סבא פועלת בהתאם להנחיות משרד החינוך ומשבצת סייעת שנייה בגני טרום טרום חובה המונים 30 ילדים ומעלה. עם זאת, מתוך ראיית טובת הילדים ובאופן חריג ויוצא דופן, קיבלה העירייה החלטה להקצות סייעת נוספת בגני טרום טרום חובה בהם 27- 29 ילדים עד לסוף חודש דצמבר על מנת לאפשר הסתגלות מיטבית", מסרה העירייה.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר