עיריית כפר סבא. צילום ניר קידר
עיריית כפר סבא. צילום ניר קידר

האם חברי מועצת העיר צריכים לקבל שכר? הפרלמנט של כפר סבא

הפרלמנט שלנו מתלבט השבוע בשאלה האם לשלם לחברי המועצה על השתתפות בישיבות

פורסם בתאריך: 17.6.17 19:58

אירית מרק

אירית מרק

אירית מרק

"חד משמעית לא. על מה? על ידם המתנוססת גבוה גבוה כל אימת שהם מתבקשים לאשר כל גחמת ראש עיר? יש להם דעה משלהם? הם יוזמים? הם עושים? הם מתנדבים? לצערי, כל מה שמעניין היום נבחרי ציבור זה התואר שהם מקבלים בישיבתם בקואליציה. תארים חסרי משמעות לתפקיד חסר משמעות. מי שבאמת מתפקד, בכל רשות מקומית, זה ראש העירייה, והוא מקבל שכר נאה מאוד. הוא עובד קשה – לפני כל ישיבה הוא מכנס את חבורת אומרי ההן שלו ומדריך אותם איך להצביע". (אירית מרק היא עיתונאית ופעילה חברתית).

דב עילם. צילום עזרא לוי

דב עילם. צילום עזרא לוי

דב עילם

"כן, יש לתגמל את חברי מועצת העיר שמקדישים זמן רב יותר לישיבות מועצה ו/או ישיבות ועדות. חברי מועצה רבים, ובמיוחד החרוצים, מקדישים זמן רב לפעילותם במסגרת המועצה וראוי שיקבלו פיצוי בגין אובדן שעות עבודה. חברי מועצה (למעט ראש העירייה וסגן ראש עירייה בשכר), אינם מקבלים תשלום כלשהו, אפילו לא החזר הוצאות לרכב, תקשורת וכולי. את יו"ר האופוזיציה אני מציע לתגמל בסכום גבוה יותר משום שנדרש לו זמן רב יותר במילוי תפקידו. יהיה בכך גם הכרת חשיבות לתפקיד". (דב עילם הוא אמרגן).

הלן שי

הלן שי

הלן שי

"יש חברי מועצה חרוצים העושים ונרתמים לפעילויות למען התושבים, מהווים אוזן קשבת וכתובת וקשר לבכירי העירייה. משתתפים בוועדות חשובות של העירייה ופועלים למען קידום תחומים שלקחו תחת חסותם כמו קידום התרבות ואמנות בעיר או קידום מגדר נשים ושילובן בקהילה. אין ספק שהם זכאים לשכר על עבודתם והשקעה בזמנם וראוי שימצא התקציב לכך. השכר יכול להיות סימלי ואחיד לכל חברי המועצה מכל הפלגים". (הלן שי היא בעלת משרד יחסי ציבור ופעילה בהתנדבות במועצות נשים כפר סבא ורעננה).

הפרלמנט- אמיר כהנא

אמיר כהנא

אמיר כהנא

"ועדת השרים לחקיקה אישרה היום כי חברי מועצות עיר יקבלו תשלום עבור השתתפות בישיבות המועצה, וכן החזר הוצאות. לדעת שר הפנים, בקידום תזכיר החוק החדש יש כדי 'לחזק את הדמוקרטיה המוניציפלית ולהוביל לייצוג טוב יותר של כלל התושבים ולתנאי עבודה טובים יותר. מדובר בתיקון עיוות היסטורי שיטיב עם כלל תושבי המדינה'. אני נוטה להסכים, חברי מועצה משקיעים מזמנם הפרטי ואין סיבה שלא יקבלו על כך שכר הוגן". (אמיר כהנא הוא הבעלים של חוגי הכדורסל לילדים ומבוגרים "כדורסל באהבה").

אורי נגר

אורי נגר

אורי נגר

"חבר מועצה שבחר להתנדב ולעסוק בצרכי ציבור אינו צריך להיות מתוגמל כספית. אם תורמים לציבור, אז עד הסוף, אלא אם מתוקף תפקידו כחבר מועצה הוא מונה לתפקיד שממלא את זמנו ומונע ממנו להתפרנס בצורה סטנדרטית. אז, לאותו חבר מועצה מגיע תגמול עם כל התנאים הנלווים לביצוע עבודתו. יתרה מזאת, חשוב שיהיה מנגנון שיפקח על עבודתם של חברי מועצה המשמשים במשרה בעיר כדי לוודא שאכן הם עושים את עבודתם לטובת הציבור ולא לטובתם האישית או טובת סיעתם בלבד". (אורי נגר הוא איש עסקים ויו”ר עמותת כפר סבא הצעירה).

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר