אילוסטרציה תחנת כוח. צילום א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
אילוסטרציה תחנת כוח. צילום א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

הקמת תחנת הכוח שני קילומטר מכפר סבא: איום אחד הוסר, בשני ידונו מחר בות"ל

חברי אגודת מושב ירחיב דחו את הצעת חברת דליה לרכוש שטחים חקלאיים של המושב לצורך הקמת התחנה. מחר תדון הות"ל בהצעה אחרת של חברת ריינדיר

פורסם בתאריך: 29.10.17 14:08

חברי אגודת המושב ירחיב הצביעו ביום חמישי שעבר נגד החכרת שטחים חקלאיים של המושב, שני קילומטר מזרחית לכפר סבא, לחברת דליה אנרגיות, לצורך הקמת תחנת כוח.

"היה רוב מוחץ נגד ההצעה", מספר חבר אגודת ירחיב שהשתתף בהצבעה, "הסיבות שעלו נגד ההחכרה היו זיהום האוויר שעלול להיווצר באיזור, וחוסר כדאיות כלכלית. למעשה, הביעו בישיבה גם התנגדות להקמת תחנת הכוח של חברת ריינדיר, שאמורה לקום בשטח אחר, באזור בתחנת דלק השלום, מאותה סיבה שבגללה הפלנו את הצעת דליה אנרגיות – זיהום האוויר באיזור. מחר (שני) אמור להתקיים דיון בוועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) בעניין הקמת תחנת הכוח של ריינדיר, בהשתתפות בעלי הקרקע, נציגים של המועצה האזורית דרם השרון ותושבים באיזור".

יעל בנט, פעילה בולטת במאבק התושבים נגד הקמת תחנת כוח באיזור, מספרת: "המלחמה היא עכשיו נגד הקמת תחנת הכוח ליד תחנת דלק השלום. מחר אמורה להתקיים ישיבה של הות"ל, והזמינו אותי לבוא ולהציג את ההתנגדות של התושבים. לישיבה אמורים להגיע גם נציג ועד אגודת ירחיב, יו"ר ועד היישוב מתן ד"ר אורי פריזלנדר, ויכול להיות שיצטרף אלי מישהו מוועד הפעולה הארצי".

 

נזכיר כי ביום ראשון לפני כשבועיים היו אמורים חברי אגודת מושב ירחיב להצביע אם לאשר את החכרת קרקעות חקלאיות של המושב, סמוך מאוד לכפר סבא, לחברת דליה אנרגיות, לצורך הקמת תחנת כוח, אך מועד ההצבעה נדחה. טרם ההחלטה לדחות את ההצבעה, שלחו תושבים המתנגדים להקמת תחנת כוח באזור מכתב לחברי האגודה ובו הביעו חשש מזיהום ומסכנות בריאותיות, וכן מירידת ערך הבתים והנחלות של היישובים מסביב, אם אכן תקום תחנת כוח באזור. הם גם הביעו חשש שהתחנה, אם תוקם בשטח הסמוך יחסית לקו הירוק, תהיה חשופה לפיגועי טרור ולהתקפת טילים.

הדמיית תחנת הכוח של חברת ריינדיר אנרגיה

הדמיית תחנת הכוח של חברת ריינדיר אנרגיה

עם הצבעת חברי אגודת ירחיב ביום חמישי שעבר שלא לאשר את מכירת הקרקעות לדליה אנרגיה ירדה ההצעה מהפרק. יחד עם זאת, בתא שטח סמוך, הכלוא בין הכבישים 6 ממזרח, 444 ממערב ו־55 מצפון, בו נמצאת תחנת הדלק מפגש השלום, 1,800 מטר בקו אווירי מכפר סבא, מבקשת חברה אחרת, ריינדיר אנרגיה, להקים תחנת כוח שאמורה, לפי פרסומים, לייצר חשמל בהיקף של עד 1,300 מגה וואט. מי שאמורה לאשר את הקמת התחנה היא הוועדה לתשתיות לאומיות. נזכיר שבחודש אפריל האחרון החליטה הממשלה על הקמת תשתית לאומית לייצור חשמל, במסגרתה יוקמו תחנות כוח על בסיס גז טבעי ב־16 מיקומים בארץ.

תגובות של דליה אנרגיה ו-ועד אגודת ירחיב יובאו כשיתקבלו.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר