כיתה, אילוסטרציה Syda_Productions depositphotos.com
כיתה, אילוסטרציה Syda_Productions depositphotos.com

מסתמן: שנת הלימודים האקדמית תקוצר משמעותית. וזה לא הכל

בישיבה שקיימה המועצה להשכלה גבוהה בנושא המלצות הפורום לשעת חירום, נקבע כי יתאפשר לאוניברסיטאות ולמכללות לקצר את שנת הלימודים בגלל המלחמה ולעבור ללימודים דיגיטליים. כל הפרטים

פורסם בתאריך: 11.11.23 11:09

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) תאפשר לאוניברסיטאות ולמכללות לקצר את שנת הלימודים תשפ"ד בגלל המלחמה ולעבור ללימודים דיגיטליים – כך נקבע בישיבת המועצה האחרונה שעסקה בהמלצות הפורום לשעת חירום.

יצוין כי שנת הלימודים האקדמית עדיין לא נפתחה, ואלפי סטודנטים מגויסים למילואים. לפיכך, דרישת המל"ג לסמסטר של 13 שבועות, כפי שנעשה בשגרה, בוטלה. נוסף על כך, המוסדות האקדמיים יהיו רשאים לקיים קורסים דיגיטליים (למידה מרחוק) מעבר למגבלה שנקבעה בהחלטת המועצה העומדת בשגרה על עד שליש מהתואר.

עוד נקבע כי "ככל הניתן, המוסדות יתאמו את מועד פתיחת שנת הלימודים ביניהם, יעדכנו את המל"ג, ולאחר מכן יודיעו לסטודנטים על מועד פתיחת השנה, וזאת לפחות שבועיים מראש". בהקשר זה יצוין כי ועד ראשי האוניברסיטאות כבר הודיע למל"ג שפתיחת שנת הלימודים תידחה עד 3 בדצמבר לפחות, אך כעת גם תאריך זה מוטל בספק.

באשר לרמת הלימודים קבעה המועצה: "המוסדות אחראים להבטיח כי לא תהיה פגיעה ברמה האקדמית הנאותה של הלימודים, ולצורך כך יקיימו את ההשלמות ואת ההתאמות הנדרשות ואת אופן הערכת הסטודנטים. לקראת פתיחת שנת הלימודים יעבירו המוסדות למל"ג ולציבור הסטודנטים עדכון ראשוני על ההשלמות ועל ההתאמות המתוכננות לכל הסטודנטים, ועל המענים שיוצעו לסטודנטים המשרתים במילואים, לבני/בנות זוגם, לסטודנטים ביישובים המפונים ולסטודנטים ממשפחות בקרבה ראשונה של נפגעי פעולות האיבה במלחמה. לאחר סיום המלחמה, לצורך הבטחת רמה אקדמית נאותה, יעבירו המוסדות לבחינת המל"ג פירוט על אודות ההשלמות וההתאמות שניתנו ויינתנו לסטודנטים. ככל הנדרש, מועדי בדיקות הערכת איכות שאמורות להתבצע בתקופה זו יידחו בהתייחס למוסדות שייתקלו בקשיים עקב המלחמה".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר