חולצות בית הספר אוסישקין
חולצות בית הספר אוסישקין

הקרב על הסמל: הוראות סותרות בדבר התלבושת האחידה מבלבלות את ההורים בכפר סבא

הנהגת ההורים הודיעה להורים שסמל בית הספר לא חייב להתנוסס על הסווטשירטים, אבל לא בכל בתי הספר מיישרים קו עם ההחלטה

פורסם בתאריך: 22.10.17 14:30

הוראות סותרות שקיבלו בדבר התלבושת האחידה בתקופת החורף מבלבלות את ההורים בכפר סבא. מצד אחד, הנהגת ההורים הוציאה בימים האחרונים הודעה לפיה אין צורך להדפיס את סמלי בית הספר על הסווטשירטים של התלמידים. מצד שני, טוענים הורים שהנהלות בתי הספר מתעקשות שהסמלים יופיעו על החולצות העליונות.

בהודעה שפרסמה הנהגת ההורים בדף הפייסבוק שלה ביום חמישי האחרון, נכתב כך: "כמדי שנה, עם בוא החורף, נדרשים אנו להוצאה נוספת של מאות שקלים עבור רכישת תלבושת אחידה לחודשי החורף הקצרים. כבר בשנה שעברה החליטה הנהגת ההורים להוביל מהלך של ביטול הצורך בהדפסת סמל בית הספר על סווטשירטים חלקים ולראות בהם תחליף הנותן מענה מספק לתלבושת האחידה (בתנאי שאם מסירים אותם, אז לובשים כרגיל חולצה עם סמל). התקיימו מספר דיונים בעירייה ועם ההנהלות, אולם הדבר לא הגיע לכדי גיבוש עמדה עירונית מוסכמת. השנה הוחלט בהנהגת ההורים העירונית על הודעה להורים, שבהיעדר הודעה מפורשת אחרת – לא לרכוש ביגוד חורף ושניתן, לעת עתה, להסתפק בהגעה עם סווטשרט חלק ללא סמל בית הספר, וזאת עד להודעה אחרת מהנהגת ההורים, תוך כדי שאנו נמשיך לפעול למען החלטה עירונית כוללת עם ההנהלות ואגף החינוך. למען הסר ספק, אין הנהגת ההורים מתנגדת לתלבושת אחידה, אלא העיסוק הוא רק בעניין סמל על סווטשירט חלק".

 

 

 

אך ההודעה הזו גרמה, כאמור, לבלבול בקרב ההורים, שטענו שבתי הספר לא מעודכנים בהוראת הנהגת ההורים. "אם כך הם פני הדברים תוציאו הנחיות ברורות לארגוני ההורים בכל בתי הספר, משום שעד כה מתעקשים המנהלים ודורשים סמל על הסווטשרטים", כתב אחד ההורים. הורה אחר כתב: "מה לגבי התיכונים? בהרצוג קיבלנו הנחייה להדפיס". אם אחרת הוסיפה: "אפשר לקבל הבהרה לגבי מעורבות בתי הספר היסודיים בתהליך הזה?". ואחרת כתבה: "מה לעשות אם בינתיים בתיכון מחייבים סמלים?".

סגנית יו"ר הנהגת ההורים, אתי בוים, מסרה בתגובה: "בשנה שעברה התקיימה הצבעה בוועד העירוני והתקבלה החלטה על סווטשירט חלק. יו"ר ועד ההורים לשעבר, שלי עמרמי ז"ל פנתה למחלקת החינוך בדרישה להורדת הסמל. במאי התקיימה ישיבה עם אנשי אגף החינוך בעירייה, מנהלי בתי הספר, ועד ההורים יו"ר הנהגת ההורים בלה מסיקה ונציגי מועצת התלמידים. יש מחלוקת בין ההורים לבין אגף החינוך והמנהלים, שדורשים סמל, לבין מועצת התלמידים והנהגת ההורים שדורשים סווטשירט חלק. זה לא סוד שהנהגת ההורים נמצאת בימים אלו במשבר, והיו יושבי ראש של בתי ספר בתוך ההנהגה שהתנגדו להוריד את הסמל. לצערי הרב, ישנם יושבי ראש שלא מקבלים את החלטת ההנהגה וגורמים לפילוג. הנהגת ההורים תבקש מאגף החינוך ישיבה נוספת, ואני מאמינה שנצליח לקבל החלטה בשיתוף האגף והמנהלים".

ביום ראשון שלחה מנהלת אגף החינוך, אורלי פרומן, מכתב אל הנהגת ההורים וכתבה: "ברצוני להבהיר כי לא חל שינוי בהנחיות לגבי התלבושת האחידה בבתי הספר, וכל עוד לא הוחלט על שינוי, המצב הקודם בתוקף. להזכירכם, לא הגענו להסכמות בנושא בישיבות שהיו לנו במהלך השנה שעברה. וזאת, בניגוד להודעה שיצאה מטעמכם לציבור ההורים באופן חד צדדי 'שאין חובת הגעה עם סמל בי"ס על סווטשרט בית הספר'. על פי חוזר מנכ"ל, החלטה כזו איננה יכולה להתקבל באופן חד צדדי ע"י הנהגת ההורים! לפיכך, מנהלי בתי הספר ימשיכו כמקובל לאכוף את ההנחיות, לפיהן, יש להגיע למוסד החינוכי בתלבושת אחידה, לרבות סווטשרט עם סמל בית הספר. בישיבה משותפת עם הנהגת ההורים שהתקיימה בחודש יוני האחרון סוכם כי הנהגת ההורים תכין טיוטה לדיון בנושא "קוד לבוש" של תלמידים לבתי הספר בדגש על התיכוניים- טיוטה כזו טרם הוגשה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר