עו"ד שלי עמרמי ז"ל
עו"ד שלי עמרמי ז"ל

גינת עמל תקרא על שם שלי עמרמי ז"ל. אביה, ברוך עמרמי: "מכבד את ההחלטה"

מועצת עיריית כפר סבא אישרה את הצעת ועדת השמות, למרות התנגדות של פעילי הוועד להצלת קולנוע עמל. עמרמי ז"ל, פעילה ציבורית וחברתית בעיר, שמה קץ לחייה בדצמבר אשתקד

פורסם בתאריך: 19.10.17 09:17

חברי מועצת עיריית כפר סבא אישרו אתמול, ברוב קולות, להנציח את שמה של עו"ד שלי עמרמי בוזגלו ז"ל בגינת עמל ההיסטורית, שסביב קולנוע עמל, ברחוב בן גוריון 57 בעיר. חבר המועצה עילאי הרסגור-הנדין, יו"ר סיעת מרצ שבאופוזיציה, העלה לסדר היום את נושא מיקום ההנצחה, והציע שההנצחה תהיה בגינת כנרת, אך הצעתו זו נדחתה.  אביה של עמרמי בוזגלו, עורך הדין הכפר סבאי הוותיק ברוך עמרמי, אמר לאחר ההחלטה: "אני לא רוצה להגיב לגבי עמדות של אנשים. מכבד את ההחלטה".

עמרמי בוזגלו הייתה אחת הפעילות החברתיות המשמעותיות בכפר סבא, ופרשת מותה עוררה סערה בקרב תושבי העיר, בהיותה פעילת ציבור בולטת בכפר סבא. היא כיהנה כחברת מועצת העיר בשנים 2013-2008, וחודשיים וחצי לפני מותה נבחרה לתפקיד יו"ר ועד ההורים העירוני. בעבר שימשה גם יו"ר מועצת הנשים העירונית. היא שמה קץ לחייה ביום הולדתה ה-49, בדצמבר 2016. עמרמי ז"ל היא בתם של שולה ושל עו"ד ברוך עמרמי, שבמשרדו היתה שותפה, ונינה ליו"ר הועד הראשון של המושבה כפר סבא.

גינת עמל

גינת עמל

אחרי מותה ביקשה המשפחה להנציח את שמה בעיר. בישיבתה ב-25 בספטמבר, קבעה ועדת השמות העירונית כי שמה של עמרמי בוזגלו יונצח בגינת עמל, אך להחלטה היתה התנגדות, בעיקר מצד פעילים בוועד הפעולה להצלת קולנוע עמל. טרם החלטת מועצת העיר אמש, נכתב בדף הפייסבוק של ועד הפעולה: "יש לנו את כל הכבוד וההערכה לשלי עמרמי ז"ל, ואנו בעד הנצחת זיכרה", ובהמשך: "הגינה, כמו המבנה, היא חלק מהמרחב המיועד לשימור. שמה הוא חלק בלתי נפרד ממנה, ומעצם קיומה. כפי ששמו ההסטורי של "גן מנשה" לא שונה ל"גן שאול", כפי ששמו של מוזיאון תל אביב לאמנות לא שונה, כך גינת עמל צריכה להישאר בשמה ההסטורי".

 

 

בדיון אמש בישיבת מועצת העיר אמר הרסגור-הנדין: "שלי עמרמי הייתה אישה רבת פעלים בעיר. גם אני הבעתי בעבר את שמחתי המלאה בהנצחתה בעיר בדרך זו או אחרת. כמו כן, שלי עמרמי היא אישה והנצחתה כמובן שמועילה למגמה שאנחנו מקדמים של הנצחת נשים בעיר. אני תומך בהנצחתה בין על ידי הנצחה בגן ציבורי ובין אם בדרך אחרת. רק מה שקרה כאן הוא שחברי המועצה קיבלו את פרוטוקול ועדת השמות יומיים לפני ישיבת מועצת העיר, ולא התאפשר לנו פה במועצה להעיר הערות על מיקום ההנצחה".

בתגובה, אמר חבר המועצה יובל לוי שביקש מהרסגור-הנדין שלא להעלות את העניין לסדר היום בטענה שהדבר לא מכבד את המשפחה ואת זכרה של עמרמי בוזגלו. אז הציע הרסגור-הנדין הצעה חלופית, להנציח את שמה של עמרמי בוזגלו בגינת כנרת, שהיא לטענתו "יותר גדולה, ולא תבוא על חשבון גינת החלוצים (גינת עמל)". כאמור הצעתו זו נדחתה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
  1. שכנה של קולנוע עמל המוזנח

    צודקים – כבודה ראוי שיקראו על שמה גן או רחוב חדשים.
    המקום מוזנח ועזוב. מעבר לשם ההיסטורי לדעתי זו לא הנצחה ראויה לאדם שנפטר.

    המקום צריך להשאר עמל, והעירייה צריכה לזכור להשקיע באזור כולו – המבנה וכל הגינה המוזנחת ביותר…. צריך לעשות יותר משלט עם שם…

  2. תושב מודאג

    הוסיפו חטא על פשע! לא הכרתי אותה אישית אבל ממה שנשמע מדובר באשה ערכית שתרמה רבות לסביבה בה חיה. להחליט להנציח אותה בגינה שנמצאת במחלוקת ערכית קשה בימים אלו, זו יריקה בפרצוף של מקימי מתחם עמל ולא פחות יריקה בפניה של המנוחה. מרגיש כמו ניצול ציני של בעלי עניין שמשתמשים בזכרה למטרות של טשטוש מציאות שזוקפת את ראשה. מצער, מביש וכל כך מכעיס. כואב לי עבורה ועבור כולנו.

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר