מירי ניסני ז"ל צילום באדיבות המשפחה
מירי ניסני ז"ל צילום באדיבות המשפחה

המכון לרפואה משפטית יעביר חוות דעת על סיבת מותה של מירי ניסני

הסנגור והפרקליטות מתקרבים לסיכום על כתב אישום מתוקן שבו אמורה להודות ספיר ניסני, הנאשמת בגרימת מותה ברשלנות של אמה. סניגורה עשוי לבקש לבטל את האישום

פורסם בתאריך: 1.6.17 10:06

לבקשת סנגורה של ספיר ניסני, הנאשמת בגרימת מותה ברשלנות של אמה מירי ניסני, תבקש הפרקליטות ממומחה מהמכון לרפואה משפטית להעביר התייחסות לגבי סיבת מותה של מירי ניסני. כך נקבע בדיון בבית משפט השלום בפתח תקוה בעניינה של ספיר ניסני, ביום חמישי שעבר. הסנגור טוען שההידרדרות במצבה של האם, שהגיעה לבית החולים בהכרה, ונפטרה כעבור חודשיים, נבעו אמנם מהמעשה של הבת אבל לא כתוצאה מהזיהום שנוצר מהכוויות אלא כתוצאה אפשרית מחיבור לקטטר.
הסנגור, עו”ד גיא עין צבי, ביקש בדיון שבית המשפט “יורה למכון להשלים את התייחסותו בנקודה שהעליתי בפני התביעה ולקצוב להם זמן לעניין זה”. התובע, עו”ד רועי רייס מהפרקליטות, אמר כי בהתאם לבקשת סנגורה של ניסני, תועבר בקשתו אל ד”ר נחמן מהמכון לרפואה משפטית, שייתן את התייחסותו לנושא. בית המשפט קבע דיון נוסף ב־29 ביוני.
נזכיר שבחודשיים האחרונים מנהלים הצדדים בתיק משא ומתן לקראת הגשת כתב אישום מתוקן, לאחר תיקון עובדות, כך שיתקרבו לעמדת סנגורה של ניסני, לפיו יבקש לבטל את כתב האישום שהוגש נגדה בטענה של הגנה מן הצדק, על בסיס הנחיית פרקליט המדינה שלא להעמיד לדין בני משפחה בעבירות של גרימת מוות ברשלנות אלא במקרים חריגים. בדיון שהתקיים בבית המשפט בחודש שעבר, בו הוצא צו שהורה לבית החולים להעביר לצדדים את התיק הרפואי של האם, גיבשו הצדדים טיוטת כתב אישום מתוקן, כאשר הקושי המשמעותי היחיד שנותר לגיבושו הסופי הוא סעיף העוסק בגורמים שהובילו למותה של האם ועל כן ביקש הסנגור את ההבהרה מהמכון לרפואה משפטית. אם תושג הסכמה על נוסח כתב אישום מתוקן, ניסני אמורה להודות בו וסנגורה יעלה את הטענה של הגנה מן הצדק.
האם אושפזה בבית החולים שיבא בערב פסח אשתקד כשהיא סובלת מכוויות קשות, אחרי שסיר ובו שמן רותח שהחזיקה הבת ספיר נשפך בלילה על גופה בשנתה, במיטתה, בביתה בכפר סבא. הבת נעצרה למחרת אשפוז אמה כחשודה בניסיון רצח, לאחר שאחיותיה חשדו שמדובר במעשה מכוון והעידו במשטרה על מערכת היחסים המתוחה בינה לבין אימן. אחרי מעצר של 17 ימים שוחררה הבת לשבועיים מעצר בית בתנאי הרחקה ל־30 יום מאמה ואחיותיה. בחקירה העיד אחד מאנשי הצוות הרפואי שטיפל באם, שזו אמרה לפני שהורדמה שספיר אינה אשמה במה שקרה. הגירסה שמסרה הבת בחקירה היא הגירסה המופיעה בכתב האישום המייחס לה גרימת מוות ברשלנות, עבירה שהעונש המרבי עליה שלוש שנות מאסר.
על פי הגירסה שבה דבקה היא נתקלה בחדר השינה החשוך של האם בשואב האבק הרובוטי שהיה מונח על הרצפה. היא נשאה בידיה סיר ובו שמן רותח בדרכה לחלץ את המפתח לארון התבלינים מתחת לכרית ראשה של האם. לטענתה היא לא הבחינה בשואב, מעדה ואיבדה אחיזה בסיר שחלק מתכולתו נשפך על חלק גופה העליון של האם. כתב האישום נגדה הוגש ביוני אשתקד, אחרי מות האם בבית החולים.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון כפר סבא"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר